Rahat Mekanlar Oluşturmak Önemli

Rahat Mekanlar Oluşturmak Önemli

Horeca Mailing Gazete Kasım ayı içinde Hotelya Kurucu Ortak ve Genel Müdürü Yüksek Mimar Sayın Zümrüt Doyran ile Horeca sektörü, sektörün geleceği ve şirketinin bu alandaki çalışmalarıyla ilgili bir görüşme yaptık.

Öncelikle Hotelya’yı tanıyabilir miyiz? Hangi alanlarda ne tür hizmetler veriyorsunuz?

Hotelya, 1973’ten bu yana mobilya sektörünün öncü ve güçlü oyuncularından biri olan Kolsan Koltuk’un grup şirketi olarak 2010 yılında kuruldu. Kurulduğumuz günden bu yana markalaşma, projelendirme ve satış konularında yapılan başarılı çalışmalar, üretim gücümüz ve üstün hizmet kalitemizle sektörümüzün önemli firmalarından biri haline geldik.

Bugün gelinen noktada, 5 yıldızlı oteller başta olmak üzere AVM, ofis, restoran, kafe, rezidans gibi birçok projenin hareketli mobilya ve sabit ahşap üretimini gerçekleştiriyoruz.

Hotelya olarak çok modern bir koltuktan altın varaklı klasik bir koltuğa, bahçe mobilyasından ofis mobilyalarına kadar tüm ürünler için müşterilerimizin yanında bir çözüm ortağı olarak yer alıyoruz. Uzman yönetici kadromuz, mimari ve Ar-Ge ekibimiz, 100 kişilik profesyonel üretim kadromuz, 11 bin m2’lik fabrikamız ve 2000 m2’lik mağazamızla müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Hotelya olarak Türk HORECA sektörünün genel bir değerlendirmeşini yapar mısınız?

HORECA sektörünü oluşturan otel, restoran ve hazır yemek firmalarının Türkiye’deki milli gelire ve ülke tanıtımına olan katkıları oldukça önemlidir. Bu otellerde, kafelerde, restoranlarda ve ev dışındaki diğer mekânlarda yapılan harcamalar her yıl milyarlarca dolara ulaşıyor. Türkiye’de bu tür işletmelerin sayıları ve sağladığı istihdam imkânları her geçen gün artmaktadır. Tatil yerleri ve turistik şehirler sektör için oldukça önemlidir. Bunun yanında İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerimiz de sektörde çok önemli pay almaktadır.

Ayrıca ülkemizde yaşam tarzının değişmesiyle birlikte sektörün çok daha büyüyeceğini gözlemlemekteyiz. Günümüzde restoranlar, kafeler sosyal hayatın vazgeçilmez bir parçası. Eğlence, iş toplantıları, sosyal yaşam, birlikte vakit geçirmek bu mekânlara gidişin en önemli sebepleri. Dolayısıyla konsepte uygun, müşteri kitlesine hitap edecek, aynı zamanda verimli, ergonomik ve özellikle iş akışına uygun tasarım ve projelendirme çok önemli.

Tüm bu sebepler ele alındığında ülkemizde otellerde, kafelerde, restoranlarda ve ev dışındaki diğer mekânlarda yapılan harcamalar her yıl milyarlarca dolara ulaştığını görmekteyiz. Sektör her yıl genişliyor ve değişiyor; bununla beraber tedarikçiler için yeni fırsatlar doğuyor.

Hotelya olarak bu fırsatların önemine inanıyor ve başarılı çalışmalara imza atıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projeler ile insanların kendilerini rahat hissedebilecekleri mekânlar oluşturuyoruz. Butik hizmet anlayışımız ve mobilya konusunda müşterilerimize sunduğumuz çözüm odaklı yaklaşımımız, dünya çapında tercih edilebilir olmamızı sağlıyor.

Zincir şeklinde olan projelerin, yurt dışı projelerinde de tercih edilir olmamızın en önemli nedenlerinden biri üretim kalitemizden duyulan memnuniyet. Biz, bu sektördeki aidiyet duygusunu öne çıkaran yapıyı temsil ediyoruz. Standart ürün yerine her proje için tamamen özgün ve yepyeni bir üretim yapıyoruz. Bu çalışmalar ancak güçlü bir üretim yapısı ve profesyonel ekiple mümkün olabiliyor. Bizim sunduğumuz bu katkılar, sektörün gelişimine de doğrudan bir katkı anlamına geliyor. Birlikte büyüyoruz. “Horeca’yı bilerek üretim yapmak gerekir” Horeca sektöründe kullanılan mobilyalar, ev kullanımı veya benzeri alanlar için kullanılan ürünlerden çok farklı. Bu sebeple, Horeca için geliştirdiğimiz ürünlerin önemli bir Ar-Ge sürecinden geçtiğini söyleyebiliriz.

Ürünlerimizin kalitesi, kullanılan materyaller, ince işçiliğimiz, detaylara verdiğimiz önem ve planlı çalışmamız en önemli özelliklerimiz. Bizim işimizi büyüten ve dünyaya yayılmamızı sağlayan da bu özelliklerimizle oluşturduğumuz “kusursuz müşteri memnuniyeti.” Bu özelliklerimiz bizim Horeca sektörü için doğru adres olduğumuzu kanıtlıyor.