Tekrar Kullanılabilir Malzemeler İçin Bulaşık Yıkama Çözümleri Çok Popüler

Tekrar Kullanılabilir Malzemeler İçin Bulaşık Yıkama Çözümleri Çok Popüler

Tekrar Kullanılabilir Malzemeler İçin Bulaşık Yıkama Çözümleri Çok Popüler

Plastik poşet, bardak ve buna benzer malzemelere yönelik yasaklar tüm dünyada ciddi bir yükselişte. Daha fazla sürdürülebilirlik amaçlayan bu trend oteller, restoranlar,barlar, kafeler ve toplu yemek işletmeleri için beraberinde yeni zorluklar da getiriyor. Alman hijyen uzmanı Meiko, plastik atıkların azaltılmasına yönelik çabaları, yeni şişe yıkama sistemiyle destekliyor. Bu sürdürülebilir ve hijyenik çözüm hem şişelerin hem de sürahilerin temizliği için kullanılabiliyor.
Sadece birkaç müdahale, M-iClean U bulaşık makinesini tekrar kullanılabilir şişeleri yıkayan özel bir bulaşık makinesine dönüştürmek için yeterli. Yapmanız gereken tek şey alt yıkama kolunu ilgili adaptör ile değiştirmek. Tüm yaygın ebat ve şekillerdeki maksimum 114 mm dış çaplı 16 cam şişe veya sürahiler, M-iClean U ile kısa sürede yıkanabiliyor. Aynı şekilde laboratuvar şişelerinin temizliği de sorun teşkil etmiyor. Komple birbirinden ayrılmış hatlara sahip bu sistemde önce yıkama çözeltisi, ardından durulama çözeltisi özel tasarım nozullara aktarılarak şişelerin doğrudan içine püskürtülüyor.

 

Böylece kimyasal kalıntıları önleniyor ve hijyenik temizlik sağlanıyor. Meiko’nun yeni şişe sepeti sistemi,tüm M-iClean UM ve UM+ model makinelerde kullanılabiliyor. Bu sayede yıkanan malzeme türünün sürekli değiştiği durumlarda dahi gerekli
esneklik sağlanmış oluyor. Test edilmiş bu sistem ile kaynaklar korunuyor, personel maliyetleri düşürülüyor, zaman tasarrufu ve DIN normuna uygun (SPEC 10534) hijyen güvenliği sağlanıyor. Meiko böylece sürdürülebilir sistemlerin yaygınlaşmasına bir katkı daha sağlamış oluyor.