Adonis, ‘Güvenilir Tedarikçi Sertifikası’ almaya hak kazandı

Adonis, ‘Güvenilir Tedarikçi Sertifikası’ almaya hak kazandı

Temizlik ürünleri ve hijyen çözümleri sektöründe hizmet veren Adonis Endüstriyel Temizlik Ürünleri Anonim Şirketi, ‘Güvenilir Tedarikçi Sertifikası’ almaya hak kazandı. Tedarik zincirinde güven rehberi ve değerlendirme kriterlerini karşılayarak sertifikayı almaya hak kazanan şirket; gıda güvenliği, taşınması ve depolanması konusunda belgeli firmalar arasına katılmış oldu. 

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ve İstanbul Ticaret Odası’nın desteği ile, Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) ve Gıda Güvenliği Derneği (GGD) liderliğinde ev dışı tüketim sektörü paydaş STK’ları tarafından hayata geçirilen ‘Tedarik Zincirinde Güven Programı’na katılan Adonis, tedarik zincirinde güven rehberi ve değerlendirme kriterlerini karşılayarak ‘Güvenilir Tedarikçi Sertifikası’ almaya hak kazandı. 

‘Güvenilir Tedarikçi Sertifikası’, kayıt dışının ortadan kaldırılması ve kamu kurumları dahil tüm paydaşlar nezdinde veri akışının izlenebilmesi sağlıyor. Ayrıca, doğru analiz verileriyle buna uygun sağlıklı stratejileri kullanarak toplumsal faydanın artırılmasını da hedefliyor.

Üretici ve tedarikçiye; dijital dönüşüm için başlangıç ve kolaylık, uluslararası standartlara uyum, yetkili bağımsız kuruluşlar tarafından şeffaf denetim, geliştirilmiş marka imajı ve tercih edilen tedarikçi olma yolunda rekabet avantajı sunan sertifika, uzun vadede sürdürülebilir iş uygulamalarının geliştirilmesine de yardımcı oluyor.

Covid-19 sonrası sağlıklı ve güvenli yemek yeme ve bilinçli beslenmenin desteklenmesini sağlayan ‘Güvenilir Tedarikçi Sertifikası’, toplumda ev dışında güvenilir bir yemek yeme anlayışının iyileştirilmesi, yemek yeme için güvenli mekan tercihi yapılabilmesini desteklerken, ev dışında tüketilen gıdanın sağlıklı ve standarda uygun bir şekilde tedarik edildiği konusunda güvenilir ve şeffaf bilgilere ulaşılabilmesini amaçlıyor.

Pandemiyle birlikte daha da önem kazanan bu belgeyi alarak çözüm ortaklarına güven vermeye devam ettiklerini belirten Bilkent Holding Hizmetler Grubu, Kurumsal Yönetim Sistemleri Direktörü Özlem Topçu Acır, “Gıda güvenliğinde Dünyada geçerli standartlara uyumlu hazırlanan ‘Tedarik Zincirinde Güven Rehberi’ ev dışı tüketimde tedarikçilere standart getirmekte. ‘Güvenilir Tedarikçi Sertifikası’, üretici ve tedarikçilerin gönüllük esasına göre gıda güvenliği, lojistiği ve depolaması hususlarında bağımsız kuruluş denetimleriyle verilmekte. Üretim, lojistik, depolama süreçlerimizde bağımsız kuruluşların denetimleri sonucunda tam not alarak bu belgeyi almaya hak kazandık. Kurumumuz, tüm operasyon süreçlerinde şeffaf, doğru ve erişilebilir raporlamalar kullanmakta. Almaya hak kazandığımız bu sertifika doğru bir strateji yürüttüğümüzün kanıtlarından biri. Otel, hastane, okul, restoran, fabrika, AVM gibi kurum, tesis ve kuruluşlara temizlik ve hijyen konularında profesyonel çözümler sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

www.adonis.com.tr