Babalara en güzel hediyeler MSA mutfağından

Babalara en güzel hediyeler MSA mutfağından

Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) Babalar Günü’ne lezzetli tariflerin yer aldığı workshoplar hazırladı. Mutfaksever babalara en güzel hediye seçenekleri arasında yer alan bu workshoplarda et pişirme tekniklerinden pide, lahmacun ve barbekü hazırlamaya kadar farklı eğitimler yer alıyor. Babalar Günü yaklaşırken babasına lezzetli bir deneyim hediye etmek isteyenler bu workshoplarda şimdiden yerlerini ayırtabilirler. 

 30.05.2022

Babalar Günü’nde babasına farklı ve lezzetli bir hediye düşünenlere Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) birbirinden güzel workshoplar hazırladı. Mutfaksever babalar için hazırlanan bu workshoplarda, et pişirme tekniklerinden BBQ parti içeriklerine kadar farklı seçeneklerdeki içerikler yer alıyor. Bu workshoplarda ister babanız için farklı lezzetler hazırlamayı öğrenebilir isterseniz de babanıza hünerlerini sergileyecekleri bu workshoplardan hediye edebilirsiniz. 5-9 yaş arası küçük gurmeler ise bu özel günde babalarıyla birlikte MSA mutfağında eğlenceli vakit geçirerek, cheeseburger ve vişneli brownie hazırlayabilirler. Birbirinden lezzetli içeriklerle MSA’nın Babalar Günü’ne en çok yakışacak workshopları şöyle:

Meksika Rüzgârı // 3 Haziran, 19.00-22.00

Meksika mutfağına meraklı babalar için doğru adrestesiniz. Acı biber, Meksika fasulyesi ve avokado üçlüsünün eksik olmayacağı bu eğitimde babalar, Latin Amerika’nın dünyaca ünlü mutfağının tadına varıyor. Bu workshopta Meksika rüzgarını arkasına alanlar kızarmış jalapeno biber, sour cream ve tortilla cipsleri hazırlayacaklar. Ayrıca chili domates sos ve cheddar peyniri ile tavuklu ve sebzeli enchiladas ile chili chocalate mousse yapacaklar.

Etler ve Pişirme Teknikleri // 4 Haziran, 10.00-14.00, 7-28 Haziran, 19.00-23.00

Birçok babanın mutfakta hünerlerini sergilediği alanlardan biri de hiç kuşkusuz et pişirme. Dört saat boyunca hem teorik hem de uygulamalı bir eğitimin verileceği bir workshopta ete dair akıllara gelen tüm sorular yanıt bulacak. Doğru et seçiminden etin kısımları ve porsiyonlanmasına ve çeşidine göre pişirme tekniklerine kadar ete dair ne varsa bu eğitimde anlatılacak.

Burgers & Fries // 5 Haziran, 16.00-19.00, 23 Haziran, 19.00-22.00

En sevilen sokak lezzetlerinden olan Burgers & Fries MSA’nın mutfağında yerini aldı. Bu ikiliyi yapmayı öğrenmek isteyenler için MSA şefleri hazırladıkları eğitimde hamburger köftesinden patates kızartmasına, soğan halkasından ev yapımı mayoneze kadar tüm incelikleri öğretmeye hazırlar. Katılımcılar bu eğitimde köz patlıcan sos ve yeşillikler ile cheeseburger hazırlayacaklar. Ağır ateşte pişirilmiş dana kaburga burger, tempura soğan halkaları ve kajun baharatlı patates kızartması yapacaklar. Ev yapımı sarımsaklı acılı mayonez de eğitimin diğer konularından.

Taş Fırından // 14 Haziran, 10.00-16.00

Hamura dair ne varsa bu workshopta bir araya geliyor. Toplam iki gün süren 12 saatlik bu eğitim ile hamurların farklı türleri, en iyi pide hamurunun nasıl yapılacağı, en sevilen, vazgeçilmez lahmacun, pide, ekşi mayalı pizza tarifleri “Taş Fırından” eğitiminde öğretiliyor. Lahmacun, pide ve pizza seven babalar için kaçırılmayacak bir workshop!

Partile // 17-24 Haziran, 19.00-22.00

Partisever babalar burada buluşuyor. Bu eğitimde birçok malzeme bir araya getirilerek kokteyllerin sınırsız dünyası aralanıyor. Babalar bu eğitimde bir yandan dengeli ve leziz karışımlar yaratırken bir yandan da bu karışımlara eşlik edecek özel atıştırmalıklar hazırlıyor olacak. Cuba libre ve Tequila sunrise yapımının öğrenileceği bu eğitimde atıştırmalıklarda ise Ciabatta ekmekleri üzerinde kuru domates, zeytin ve cevizli tapenade, karides şiş ve ızgara tavuklu burrito yapımı öğretilecek.

 Küçük Gurme 1 (5-9 Yaş)- Babalar Günü Özel // 19 Haziran, 16.00-18.00

Küçük gurmeler Babalar Günü’nde babalarıyla birlikte mutfağa girmeye hazırlanabilir. Çünkü MSA’nın tam da bugüne özel olarak hazırladığı workshop’unda birbirinden lezzetli tarifler onları bekliyor. Babalar ve çocukları bu eğitimde birlikte ranch sos, cheddar peyniri, turşu domates ve yeşillikli cheeseburger hazırlayacak, fırında baby patatesler ve vişneli brownie yapacaklar. Babalar için unutulmaz bir hediye olarak bu workshop için yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.

BBQ Partisi // 19 Haziran, 16.00-20.00

Adından da anlaşılacağı üzere bu eğitimde barbekünün tüm inceliklerini farklı reçetelerle sunuluyor. Barbekü seven babalar için unutulmaz bir deneyim yaşatacak bu eğitimde kuzu şişler, tavuk pirzolalar ve közlenmeyi bekleyen biberler barbekü üzerinde yerini alacak. Babanıza unutamayacağı bir deneyim yaşatmak ya da babanıza bu lezzetleri hazırlamak isterseniz MSA mutfağına davetlisiniz.

Bu workshoplar ve çok daha fazlası için www.msa.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.