Bonna Seramik Atölyesi’nde Kırılmış Tabaklar Yeniden Hayat Bulacak!

Bonna Seramik Atölyesi’nde Kırılmış Tabaklar Yeniden Hayat Bulacak!

Türkiye’nin ilk ve tek %100 HoReCa markası Bonna Porselen, sürdürülebilirlik adına bir adım daha attı. “Işıltıyla Geri Dönüş: Kintsugi” projesi kapsamında Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi ile protokol imzalayan marka, kırılan tabakların geleneksel Japon sanatı Kintsugi ileyeniden onarılarak, hayata kazandırılacağı seramik sınıfına destek oldu. Japon Kintsugi sanatı, seramiklerin kırılmış yerlerini altın, gümüş veya platin ile karıştırılmış toz reçineyle onararak, estetik bir görünüme kavuşturuyor.

Bonna Porselen, Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi ile yaptığı iş birliği ile kırılmış tabakların Japon Kintsugi sanatıyla geri dönüştürülmesine katkı sağlıyor.  “Işıltıyla Geri Dönüş: Kintsugi” adlı proje ile Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi’nde açılan seramik sınıfına destek olan Bonna, konu ile ilgili protokol imzaladı.

Protokol imza töreni, Pazaryeri Kaymakamı Ahmed Tayyib Kahraman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, Bonna Porselen İnsan Kaynakları Direktörü Halil Karakaya’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

İmzalanan protokol kapsamında, seramiklerin kırılmış yerlerini altın, gümüş veya platin ile karıştırılmış toz reçineyle onararak, tekrar kullanılabilir hale getiren geleneksel Japon sanatı Kintsugi’nin öğrenilmesi ve uygulanması için eğitim programları düzenlenecek ve sanatın kökleri daha geniş bir kitleye yayılacak.

Altın ile onarma sanatının tüm yönleri ile öğrenileceği Bonna Seramik Atölye Sınıfı faaliyetine başlarken, resmi açılışın Bilecik Valisi Şefik Aygöl’ün katılımı ile Ocak 2024’te yapılacağı duyuruldu.

bonna.com.tr