Defya’nın Kurutucu Ürünleri Hostech Fuarında Büyük İlgi Gördü

Defya’nın Kurutucu Ürünleri Hostech Fuarında Büyük İlgi Gördü

Defya, “HOSTECH byTUSİD – Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı”ında ilgi ile karşılandı. 

20-24 Eylül 2023’te TUSİD ve TÜYAP işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte, blender, taş değirmen, filizlendirici, sıkacak gibi bitki temelli beslenmeye yardımcı ürünlerini sergileyen Defya, özellikle dünyaca ünlü Tribest markasının Sedona Kurutucu ürünleriyle ilgi uyandırdı. Ayrıca sektör profesyonellerinin ve ziyaretçilerin merakla incelediği kurutucu ürünlerinde fuar boyunca yapılan özel kampanya rağbetle karşılandı. Ünlü şef Şerife Aksoy’un yüzü olduğu %20 indirim kampanyası kapsamında, Aksoy da Defya standının ziyaretçileri arasındaydı.

 

Hostech Fuarının Gözdesi Sedona Kurutucular

Kuru meyve, sebze, baharat ve atıştırmalık yapımına yardımcı olan Tribest Sedona Dehidratör ailesi 3 farklı üyeden oluşmaktadır. Enzimlere zarar vermeden, besleyiciliği koruyarak kurutan cihazlar, özel hava akımı teknolojisi sayesinde gıdaların renk, tat ve dokularının korunmasına yardımcı olur. Geniş hacmiyle kilolarca gıdayı eşit şekilde kurutan kurutucular, cam kapakla an be an kontrolü mümkün kılar. İşte çok sevilen Sedona kurutucuların 3 modeli ve ayırt edici özellikleri: 

  • Sedona Supreme, 9 adet paslanmaz çelik tepsi bulundurur. İki aşamalı ardışık sıcaklık zamanlayıcısı (TST) ile 68C’ye çıkabilen ürün, 120 saate kadar vadeder.. Enerji tüketimi 570W’tır. Supreme ile domates ve turunçgil gibi yüksek sıcaklıkta kurutma gerektiren gıdaları kuru hale getirebilirsiniz. 
  • Sedona Express, kompakt formu ile tezgahta az yer kaplar. 11 adet paslanmaz çelik rafa sahiptir. İki aşamalı ardışık sıcaklık zamanlayıcısı (TST) ile 75 dereceye kadar kurutma yapabilir. Onunla et, dahi kurutabilirsiniz. Merkezi güçlü fan teknolojisi ile eşit kurutmayı garanti eder. 470 W enerji tüketir. 
  • Sedona Classic, 9 adet BPA’sız plastik raf sahibidir. Bu özelliği ile ufak veya dilimli meyve/sebzelerin kurutulması için idealdir. Raf sistemi, parçaların düşmesini önler. Tek aşamalı kurutma özelliği bulundurur. Kurutulacak ürün azsa tek fanla çalışabilir, bu özellik %50 enerji tasarrufu sağlar. Enerji tüketimi fan seçimine bağlı olarak 300 / 600 W’tır.