EMRE BİLGİN TÜRKİYE’NİN EN İYİ BARTENDER’İ SEÇİLDİ

EMRE BİLGİN TÜRKİYE’NİN EN İYİ BARTENDER’İ SEÇİLDİ

World Class Turkey 2022 sonuçları 30 Mayıs’ta Esma Sultan’da düzenlenen final gecesinde açıklandı. Türkiye’nin en iyi bartender’ı seçilen Emre Bilgin, 12-15 Eylül tarihlerinde Sydney’de gerçekleştirilecek World Class Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

Uluslararası alanda en iyi bartenderlerin seçildiği dünyanın en büyük ve prestijli bartender yarışması World Class Global finali bu sene 12-15 Eylül tarihlerinde Sydney’de yapılacak. Miksoloji dünyasının gelişimine katkıda bulunmak ve kokteyl kültürünü standartlarını oluşturarak yaymayı ve geliştirmeyi hedefleyen yarışmaya 50’den fazla ülkeden bartender katılacak. Yılın kokteyl trendlerinin belirlendiği bu müthiş yarışmada Türkiye’yi Emre Bilgin temsil edecek. 

200’den fazla bartenderin arasından çetin süreçlerden geçerek finale kalan 5 bartender içinden ipi göğüsleyen isim, 30 Mayıs Pazartesi günü Esma Sultan’da düzenlenen World Class Turkey 2022 final gecesinde açıklandı. Jüri tarafından teknik, hijyen, sunum ve zamanlama olarak puanlandırmaya tabi tutulan finalistler arasından birinciliği alan Emre Bilgin oldu. Finalistler ayrıca kokteyllere verdikleri isimlerden tada, yapılış kolaylığından, malzeme özgünlüğüne kadar birçok kritere göre de değerlendirildi. 

Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak finalisti seçen jüri, 2 kez Türkiye World Class 1’incisi ve World Class 2017 Dünya 3’üncüsü Kevin Patnode, World Class 2018 Türkiye 1’incisi ve World Class 2018 Dünya 4’üncüsü Gökhan Kuşoğlu, 2021 World Class Türkiye 1’incisi Burak Türkkan, Türkiye World Class 2019 1’incisi Osman Fethi Baycan, viski duayeni ve viski mentoru Ertan Engin ve Türkiyenin önde gelen sektör profesyoneli olan Fatih Akerdem’den oluşuyordu.  

Gece, DJ Ömür Sarı performansıyla başladı, Aydok Moralıoğlu ve orkestrasının canlı sahne performansını takiben DJ Doğuş Çabakçor’un en sevilen setleri ile devam etti. Burkay Adalığ, Levent Özçelik, Aydan Taş’ın da aralarında olduğu davetliler gece boyunca Esma Sultan’ın büyülü atmosferinde finalistlerin hünerli ellerinden çıkan yaratıcı olduğu kadar lezzetli kokteyllerden tatma fırsatı buldular.