Ev ve Mutfak Ürünlerinde Trendler Görücüye Çıkıyor

Ev ve Mutfak Ürünlerinde Trendler Görücüye Çıkıyor

Türkiye ev ve mutfak üreticileri, 2024-2025 koleksiyonlarını Şubat ayındaki HOST İstanbul’da vitrine çıkarmaya hazırlanıyor.

Tarsus Fuarcılık tarafından Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) işbirliğinde düzenlenecek 17. buluşmada, Sofra ve Mutfak Eşyaları, Pişirme Ekipmanları, Plastik Ev Eşyaları, Ev Eşyaları, Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları, Elektrikli Ev Aletleri ile Horeca sektörüne yönelik binlerce yerli tasarım bir arada sergilenecek. 2022 sonunda 4,8 milyar dolar dış ticaret fazlası veren, 2023’ü yaklaşık 7 milyar dolarlık ihracatla kapatmayı hedefleyen Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü’nü yeni pazarlara taşıyacak olan HOST İstanbul’a yaklaşık 300 marka katılacak.

4.000 yurt dışından toplam 15.000 ziyaretçi beklenen fuar Tüyap Beylikdüzü’nde toplam 30.000 m² alanda gerçekleşek.

HOST İstanbul 17. Uluslararası Türkiye Ev ve Mutfak Eşyası Üreticileri Fuarı için geri sayım başladı. 15-18 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşecek fuar, katılımcılarına yeni ticaret fırsatları sunarken, çoğunluğu doğrudan satın almacı ziyaretçiler de 2024-2025 sezonunun en özel koleksiyonlarını ve inovatif tasarımlarını avantajlı fiyatlarla tedarik edebilecek. Son fuarda 450 markayı 60 ülkeden profesyonellerle buluşturduklarını söyleyen Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “ZÜCDER’in kıymetli destekleriyle 17.’sini düzenleyeceğimiz HOST İstanbul’a önceki fuarın üzerine koyarak hazırlanıyoruz.

Yurt içi ve yurt dışında uyguladığımız ziyaretçi çalışmaları sayesinde katılımcı firmalarımız, başta satın alma heyetleri olmak üzere yurt içi ve yurt dışından zincir mağazalar, e-ticaret firmaları, bağımsız perakendeciler, toptancılar ile bayi ve distribütörlerle tanışma, yeni işbirliği ve ticaret anlaşmaları yapma fırsatı bulacak.” dedi.

www.hostistanbulfair.com