Fazla’nın Akıllı Tartı Sistemi Anfaş’ta HoReCa Sektörü ile Buluştu

Fazla’nın Akıllı Tartı Sistemi Anfaş’ta HoReCa Sektörü ile Buluştu

HoReCa sektörünün devlerini aynı çatı altına toplayan ANFAŞ 29. Food Product – Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı ve 33. Hotel Equipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile kapılarını açtı. 17-20 Ocak tarihleri arasında Anfaş Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuara katılan Fazla; sürdürülebilirlik, döngüsellik ve atık yönetimi alanındaki uzmanlığını sektör paydaşları ile paylaşarak atık yönetiminde yeni bir sayfa açan Akıllı Tartı Sistemi’ni tanıtıyor.

17-20 Ocak tarihleri arasında Anfaş Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda 50’den fazla ülkeden 50.000’den fazla profesyonel bir araya geliyor.

HoReCa sektörünün çok çeşitli paydaşlarını dünya pazarlarıyla Antalya’da buluşturan ANFAŞ’ta yerini alan Fazla; sürdürülebilirlik, döngüsellik ve atık yönetimi alanındaki uzmanlığını sektör paydaşları ile paylaşıyor. HoReCa sektörü için özel olarak geliştirdiği ve Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümü olarak portföyüne kattığı Akıllı Tartı Sistemi’ni sektör paydaşlarına tanıtıyor.

Akıllı Tartı Sistemi; işletmelerde oluşan gıda atığını ölçümleyip takip ediyor, ölçüm sonrası oluşturduğu otomatik veri analizleri ve raporlar ile günlük ve haftalık olarak gıdanın hangi aşamada, ne miktarda atığa dönüştüğünü ürün bazında kullanıcılarına sunuyor. Buradan hareketle satın alım ve üretimin atığa dönüşme oranını, atığa dönüşen gıdanın çevresel ve finansal etkisini ölçümleyebiliyor. Veriye dayalı raporlar ışığında işletmeler; satın alım ve tedarik sürecinin planlanması, büfe ve üretim yönetimi, menü tasarımı, porsiyonlama ve reçete iyileştirme gibi farklı alanlarda atık önleyici ve karlılık sağlayıcı aksiyonlar alabiliyor.