Fomilk, Dünyayı Kurtarmak İçin Farklı Sektörleri Bir Araya Getirdi

Fomilk, Dünyayı Kurtarmak İçin Farklı Sektörleri Bir Araya Getirdi

Fomilk sponsorluğunda gerçekleşen “Nevşin Mengü ile Dünyayı Kurtarmak” belgesel lansmanı, tasarım dünyasından yemek sektörünün duayen isimlerine, sporcu ve gazetecilerden bilim insanlarına uzanan geniş bir davetli kitlesiyle gerçekleşti.

 

 Fomilk sponsorluğunda gerçekleşen “Nevşin Mengü ile Dünyayı Kurtarmak” belgesel lansmanı, projede konuşmacı olan şef, tasarımcı, bilim insanı, sporcu, aktivist, yazar, diyetisyen gibi farklı alanlardaki isimlerin yanı sıra sanat camiası ve editörlerin katılımıyla gerçekleşti. Lansman davetinde, Fomilk Halkla İlişkiler Müdürü Ferit Koen ve Gazeteci Nevşin Mengü, “Dünyayı Nasıl Kurtarırız?” temasını çarpıcı ve keyifli bir sohbette tartışırken, konuklara belgeseli tanıtan kısa bir film izletildi. 

15 Mayıs Dünya İklim Günü’nde YouTube üzerinden yayınlanacak olan belgesel toplam 6 bölümden oluşuyor. 

“2050 yılında 10 Milyar insan nasıl beklenecek?” sorusunun cevabının arandığı belgeselin tanıtım gecesinde de tüm ikramlar bitkisel bazlı bir menü çerçevesinde hazırlandı. Davetlilere Fomilk ürünleri kullanılarak yaratılan içkiler Twins Kokteyl ekibi tarafından hazırlanırken, USLA’nın değerli şeflerinin elinden çıkan bitkisel bazlı menüde yer alan havyar ve hamburger, konukların favorileri arasında yer aldı. 2050 yılında dünya nüfusunun besleneceği kadar gıda kaynağının olmayacağına dikkat çeken belgesel çalışmasının bu şekilde bir menü ile anlatılması, bitkisel bazlı beslenmenin öneminin ve lezzetinin altı çizdi. 

Projenin yaratıcılarından Fomilk Gıda A.Ş Genel Müdürü Cem Telvi yaptığı konuşmada, “Bu projeyi gerçekleştirirken, insanlar izlediği zaman havada kalmayan ve bireysel olarak sorumluluk almaya teşvik eden bir konsept düşündük. 2050 yılı için uzmanların öngördüğü 10 milyarlık dünya nüfusuna yetecek bir kaynak olmayacak. Bu oldukça yakın bir gelecek. “Nevşin Mengü ile Dünyayı Kurtarmak” belgeselinde, bireylerin tek başlarına, kolaylıkla atabilecekleri adımlar açıklıkla anlatılıyor. Ayrıca çok değerli isimlerin katkıları sayesinde dünyamızı kurtarmak adına yapılan çalışmaları da yakından görme ve pek tabi belgeselde paylaşma fırsatımız oldu.” şeklinde konuştu. Konuşmasında, değişimin mümkün olduğuna ama zaman aldığına işaret eden Telvi, akıllı girişimcilerin insanların geleneksel olarak tükettiği ürünlere tat, besin değerleri ve kullanım amacı olarak benzeyen, bitkisel bazlı alternatifler sunmaya başladığının altını çizdi. “Fomilk olarak, ürün gamımızı genişletmeye devam edeceğiz. Bu anlamda yakın zamanda önemli girişimlerimiz olacak.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.