Four Seasons Hotel Sultanahmet’in Ödüllü Restoranı Avlu’da Gastronomi Dünyasının Ünlü İsimleri Biraraya Geldi

Four Seasons Hotel Sultanahmet’in Ödüllü Restoranı Avlu’da Gastronomi Dünyasının Ünlü İsimleri Biraraya Geldi

Tarihi yarımadanın kalbinde yer alan ikonik otel Four Seasons Hotel Sultanahmet ödüllü restoranı AVLU’da özel bir tadım gecesine ev sahipliği yaptı. Yemek kültürü araştırmacısı Merin Sever’in benzersiz anlatımı ve otelin Executive Chef’i Özgür Üstün’ün yaratıcı lezzetleriyle buluştuğu “Modern Anadolu Mutfağına Yolculuk” davetinde bir araya gelen misafirler Türkiye’nin farklı bölgelerinden özel tatları deneyimleyerek gastronomik bir şölen yaşadılar.

Four Seasons Hotel Sultanahmet‘in, modern Anadolu mutfağını başarıyla temsil eden ve Michelin tavsiye listesinde yer alan restoranı AVLU’da, yemek kültürü araştırmacısı Merin Sever ve otelin Executive Chef’i Özgür Üstün’ün birlikte tasarladığı tadım konsepti, gastronomi ve iş dünyasından önemli isimleri buluşturdu. 

Anadolu ve İstanbul mutfaklarından özenle seçilen yemeklerin sunulduğu bu tadım gecesinde Özgür Üstün’ün geleneksel malzemeleri ve teknikleri, özüne sadık kalarak modern bir biçimde yorumlaması büyük beğeni topladı. Meşeden neşeye bir deneyime dönüşen gecede, Tekirdağ süt loruyla hazırlanan pancarlı tart, Çanakkale uskumru pilaki ve portakallı rezene, meşede dinlendirilmiş yaş üzüm rakısıyla eşleştirildi. Ördek tirit, balkabağı dolması ve tütsülenmiş kuzu gerdana üç ayrı meşe fıçıda dinlenen ve soleradan geçen rakı eşlik etti. Davete özel yaratılan bergamot sorbeli antep fıstığı tatlısı ve “Afitap” kokteyli ise gecenin sürprizleriydi. 

Uluslararası Gourmand Award sahibi Geçmişten Günümüze İstanbul Lezzetleri kitabının yaratıcısı Merin Sever, bu tabakların arkasında yatan derin yemek kültürünü konuklara aktarırken, onları adeta Antik Yunan ve Antik Roma’dan Osmanlı’ya ve Cumhuriyet’e uzanan bir zaman tünelinden geçirdi. Damaklara hitap ettiği kadar ruhu ve zihni de doyuran “Modern Anadolu Mutfağına Yolculuk” etkinliği, Four Seasons Hotel Sultanahmet’in benzersiz tarihî dokusuyla da iç içe geçerek misafirler için güzel bir deneyime dönüştü.
 Four Seasons Hotel Sultanahmet Otel Müdürü Serap Akkuş ve Four Seasons Hotels Istanbul Kurumsal İletişim Direktörü Nil Ataç, davete katılan Elmas Özler, Yeşim Kaya, Gülin-Yücel Özalp, Emrah İnce, Rıza Sönmez, Cenk Girginol, Esin Sungur, Asude Alkaylı, Berrak Tuna, Onur Çiftçi, Besra Burulday, Emir Ali Enç, Caner Aydın, Vahit Uysal, Hakan Aydeniz, Nazım Tokuz, Ece Öztan, Özgün Biçer ve Mansur Karakoç gibi tanınmış isimlere eşlik etti. 

www.fourseasons.com