Four Seasons Hotels Istanbul, Forbes Travel Guide Tarafından 5 Yıldız ile Ödüllendirildi

Four Seasons Hotels Istanbul, Forbes Travel Guide Tarafından 5 Yıldız ile Ödüllendirildi

Ulusal ve uluslararası düzeyde her geçen gün başarılarına yenilerini ekleyen Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Four Seasons Hotel Bosphorus dünyanın saygın derecelendirme sistemi Forbes Travel Guide’ın 2024 listesinde “Beş Yıldız” ile ödüllendirildi.  Mimari dokusu, özel dekorasyonu, benzersiz lezzetleri ve servis kalitesi ile Sultanahmet’in büyüleyici yapılarından olan Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Boğaz’ın kıyısındaki eşsiz konumu, özgün içerikleri, deneyimli ekibi ile şehrin buluşma noktası Four Seasons Hotel Bosphorus böylece en yüksek yıldızlara sahip oldu.

Dünyada lüks oteller, restoranlar, spa merkezleri ve cruise gemileriyle ilgili yaptığı derecelendirmelerle turizm sektörünün otoritelerinden biri kabul edilen Forbes Travel Guide, 2024 yılı değerlendirmesinde Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Four Seasons Hotel Bosphorus’u “Beş Yıldız” ile ödüllendirdi. Forbes ekiplerinin tüm dünyada turizm sektörünün önde gelen destinasyonlarını, büyük bir titizlikle ve bağımsız olarak değerlendirmeye aldığı listede, beş yıldız alan markalar “kusursuz hizmet ve mükemmel tesislerle olağanüstü, ikonik oteller” olarak tanımlanıyor.

Four Seasons Hotels Istanbul Genel Müdürü Reto Moser dünyanın önde gelen saygın derecelendirme sistemi olan Forbes Travel Guide tarafından İstanbul’daki her iki otel tarafından alınan beş yıldız için şunları söyledi: Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Four Seasons Hotel Bosphorus olarak Forbes Travel Guide tarafından beş yıldız almaktan dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Four Seasons özeniyle hizmet veren ekiplerimizle benzersiz bir deneyim sunmayı her zaman ilke edinmiş durumdayız. Tarihleri, özel lokasyonları ve lüks hizmet konusunda yaşattıkları deneyim ile özel bir konumda bulunan otellerimizin, böylesine önemli ve saygın bir kurum tarafından beşinci kez en üst düzeyde derecelendirilmesi çabalarımızın, ekibimizin başarısının ödüllendirilmesi anlamına geliyor. Four Seasons Hotels Istanbul olarak beklentileri hep gelişmekte olan konuklarımıza üstün kalitede hizmet vermek, onların hikayelerinde yer almak ve keyifli hissettirmek için çalışmalarımızı hep ileri taşıyarak sürdüreceğiz”. 

Forbes Travel Guide’ın Değerlendirmeler Başkanı Amanda Frasier ise yıldızlarla ilgili olarak “Bu yılın ödülleri, daha heyecan verici seyahat deneyimlerine olan talebin artışını yansıtıyor. Bu, markaların en üst düzeyde performans sergilediği ve tasarım, yemek ve sağlık alanlarında lüksün geleceğini yeniden inşa ettikleri anlamına geliyor. 2024 kazananlarımız arasında Orta Doğu ve Afrika’da ziyaret etmek için çok özel yerler bulunuyor, bu bölgede rekor sayıda eklemeler yapıldı. Tüm 2024 kazananlarını, sürekli yeni bir misafir deneyimi sunmaya devam ettikleri için kutluyoruz” diyor.

Metodoloji  Yıldızlar; otelleri, restoranları ve spa merkezlerini belirlenen objektif standartlara göre değerlendirmek için dünyayı dolaşan ve tesisleri ziyaret eden profesyonel uzmanlar tarafından veriliyor. Yıldız değerlendirmeleri, hizmet kalitesini vurguluyor. Beş Yıldız alan tesisler, “kusursuz hizmet ve mükemmel tesislerle olağanüstü, ikonik oteller” olarak tanımlanıyor.

www.fourseasons.com