Hızlı ve sağlıklı kahvaltının adı Teksüt Krem Peynir

Hızlı ve sağlıklı kahvaltının adı Teksüt Krem Peynir

Uluslararası Tat Enstitüsü tarafından 2019 ve 2022 yıllarında iki kez ‘Üstün Lezzet Ödülü’ almaya layık görülen Teksüt Krem Peynir, okulların açılmasıyla birlikte sabah saatlerindeki tatlı telaş yaşanan evlerde hızlı kahvaltı yapılan sofralarda tercih ediliyor. 

Teksüt Krem Peynir hem üstün lezzeti hem de işe yetişmeye çalışan anne babalara hem de okula geç kalmak istemeyen çocukların heyecanına ortak oluyor. 

Beslenme uzmanlarının herkes için en önemli öğün olarak nitelendirdiği sabah kahvaltısı özellikle büyüme çağında olan ve eğitimlerine devam eden çocuklarımız için oldukça önemli. Sabah saatlerinde yapılan sağlıklı ve besin değeri yüksek kahvaltı gün boyunca çocukların gelişimi için ihtiyacı olan proteini karşılamasını sağlıyor.

Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş, okullarında açılmasıyla birlikte şehir hayatında sabah saatlerindeki hareketliliğin giderek yoğunlaştığını ve neredeyse pandemi dönemi öncesine yaklaştığını söyledi. Keleş, “Sabah saatlerinde bir yandan anne babalar işe yetişmeye çalışırken çocuklarımızda okul servisini kaçırmamak için yoğun çaba sarf ediyorlar. Bu tatlı telaş sırasında yapılan hızlı sabah kahvaltısındaki en büyük yardımcı Teksüt Krem Peynir. Okula dönüş döneminde en çok talep gören ürün Teksüt Krem Peynir oluyor. Sağlıklı ve hızlı kahvaltılar krem peynirle yapılıyor. Teksüt Krem Peynir’in 2 defa uluslararası ödül alması da sofralarda en çok tercih edilen lezzet olmasına önemli katkı sağlıyor.” dedi.

Avrupalı gurme şeflerin seçimi

‘Üstün Lezzet Ödülü’ Uluslararası Lezzet Enstitüsü’nün Belçika’nın Brüksel’deki merkezinde Avrupa’daki 20 ülkeden ve 15 aşçılık ve içecek derneğinden aralarında Michelin ödüllü aşçıların da yer aldığı 200 şef ve sömeliyenin katılımıyla belirleniyor. Dünyanın dört bir yanındaki gıda ve içecek üreticileri tarafından gönderilen ürünler, kör tadım yöntemi ile test ediliyor ve duyusal analiz puanlarına göre sertifikalandırılıyor. Teksüt Krem Peynir tüm bu değerlendirme aşamalarından geçerek 2019 ve 2022 yıllarında iki kez üst üste ‘Superior Taste Award’ almaya hak kazandı. 2019 yılındaki başvuruda bir yıldız ile başlayan yolculuk  2022  yılında 2 yıldıza çıktı.

www.teksut.com.tr