Jumbo Elefas Kahve Seti, 2023 tasarım ödülünü aldı.

Jumbo Elefas Kahve Seti, 2023 tasarım ödülünü  aldı.

Bugüne kadar aldığı ödüllerle  tasarımdaki gücünü ortaya koyan Jumbo, bu alandaki en önemli yarışmalardan kabul edilen  Red Dot Design Award 2023’te tasarım ödülüne layık görüldü

Dayanıklık, uzun hayat ve iyi şansı temsil eden fil figürünü merkeze alarak Jumbo’nun 75. Yıl dönümü için Bengü Arı tarafından özel tasarlanan Elefas Kahve Seti, dünyanın en prestijli tasarım organizasyonu Red Dot Design Award’tan ödülle döndü. Tasarım, geçen yüzyıla göre giderek artan fildişi talebi nedeniyle nesli azalmakta olan fillerin korunmasına dikkat çekiyor.

Markanın en önemli sembollerinden olan fil figürüne odaklanılan ‘’Elefas Kahve Seti’’ tasarımla işlevselliği birleştirerek, kahve severler için modern bir kimlik yaratıyor. Fil hortumundan esinlenerek hazırlanan kahve fincanı kulpu, tutuş deneyimini daha kolay ve keyifli hale getiriyor. Fil kulağından esinlenilen fincan tabağında ise taşıma ve sunum kolaylığı göz önünde bulunduruldu. Tabağın formu, fincanın üzerinde 360 derece dönebilmesine imkân verirken, tabağın içine kolaylıkla oturan fincan, sarsılmanın ve tabaktan kayıp düşmenin önüne geçerek sabit bir taşıma ve servis kolaylığı sunuyor.

Zamansız ve modern bir Jumbo tasarımı olan Elefas Kahve Seti’nde kullanılan renkler ve dokular marka kimliği ile uyum yaratıyor. Tüm duyuları harekete geçiren bir kahve deneyimini amaçlayan Jumbo, ödüllü tasarımıyla tüketicinin mat, parlak ve farklı renk seçenekleriyle kendi kombinasyonlarını oluşturmasını sağlıyor.

www.jumbo.com.tr