Michelin Yıldızlı Şef, Gaggenau Evi’nde Yıldız Mimarlar İle Buluştu

Michelin Yıldızlı Şef, Gaggenau Evi’nde Yıldız Mimarlar İle Buluştu

Lüks mutfak aletleri markası Gaggenau, 1683’ten bu yana kaliteli malzemeyi tasarımcının vizyonu ve zanaatkarın yeteneği ile buluşturduğu, en yüksek profesyonel standartları karşılayan ev tipi mutfak cihazlarını, günümüzün en iyi şefleriyle bir araya getirmeye devam ediyor. 

Gaggenau Evi’nde gerçekleşen chef’s table etkinliklerinde bu kez Araka’nın Michelin yıldızlı şefi Pınar Taşdemir ile fikir önderi mimarlar bir araya geldi.  

Gaggenau’nun mutfak kültürüne olan tutkusu, yemek, tasarım ve mimari alanda işini tutkuyla yapan yıldızları buluştururken, bu disiplinlerin kesişimini övmek için tasarlanan “Yıldızlar Buluşuyor” etkinliğinde şef Pınar Taşdemir, konuklarını sürükleyici bir duyusal deneyimle karşıladı. Türkiye’nin önde gelen mimarlarından; Abdurrahman Çekim, Ahmet Alataş, Ece Ceylan Baba, Enis Öncüoğlu, Gürhan Bakırküre ve Melike Altınışık’ın bir arada olduğu masanın başrolünde Gaggenau cihazları ile hazırlanan şefin yemekleri vardı.

Michelin Guide’ın editörleri tarafından “baharatlı ve iştah açıcı tatları keskin aromalarla dengeleme konusunda usta ve yöresel ürünlerin kendini göstermesine izin veren heyecan verici yemekler yaratıyor” sözleriyle bahsettikleri şef Pınar Taşdemir, Gaggenau cihazları ile hazırladığı menü ile aynı heyecanı konuklarına da yaşattı.  Moet Hennessy’nin çok özel içkileri ile eşleşen yemek, şefin buharlı fırında pişirdiği Isabella üzümlü ciğer pate ve güllaçta ördek konfit ile başlarken, teppan yakide hazırladığı Karaburun’dan bebek kalamar ile devam etti. Ana yemek olarak çilav ve erik sos eşliğinde uzun pişmiş kuzu incik sunan şef, tatlı olarak peynir kremalı çarkıfelek meyveli merenk ve naneli lokum rulosu ile de masayı lezzet şölenine dönüştürdü.

www.gaggenau.com/tr