Polifenol Oranı Yüksek Zeytinyağları

Polifenol Oranı Yüksek Zeytinyağları

Güney Ege’nin Akdeniz’e doğru açılan Muğla-Milas yöresinde yer alan zeytinliklerde doğan Dalagöz Bahçe, Mart 2016’dan beri en değerli zeytinyağına ulaşmak için yoluna araştırmacı bir ruhla ilerliyor .

Bitkisel kaynaklı gıdaların çoğunda bulunan bir tür kimyasal bileşik olan polifenoller, yaşlanan beden ve günümüz yaşam koşullarının dezavantajlarıyla oldukça güçlenen serbest radikallerle savaşmada en iyi askerlerden biri. Hiçbir sağlıklı hücreye ilişmeden kötü unsurlarla mücadele eden polifenoller eğer bir zeytinyağında yüksek düzeyde ise, emilimi diğer gıdalara göre 50 kat artıyor. Bu harikalar yaratan bileşiğin farkında olan, markanın kurucusu Buse Topçuoğlu, analiz sonuçlarıyla gelen bir diğer göstergenin de özellikle altını çiziyor. İlaçsız tarımda ısrarları, sıfır pestisit neticesini de beraberinde getirmiş ve halihazırda organik tarıma geçiş sürecinde olan marka, bu sonuçlarla katılacağı yarışmalardan önemli madalyalar bekler duruma gelmiş.

Dalagöz Bahçe zeytinliklerinde iki tür zeytin bulunuyor. Gemlik ve Güney Ege’nin biricik türü olan Memecik zeytinleri. Yine iki tür yağı bulunan markanın yağlarından gelen polifenol oranları 912 ve 352. Bu çok yüksek oranlarla marka rüştünü ispat etmiş ve yurtdışı piyasasından teklifler almaya başlamış. Çok yüksek polifenol içeren zeytinyağlarının özellikle kuzey ve kıta Avrupa ülkelerinde eczanelerde de satıldığını belirten Topçuoğlu, amaçlarının zeytinyağından gelen sağlığı ve mucize şifa polifenolü bir Türk markası olarak dünyaya tanıtmak olduğunu söylüyor.

Önceliklerinin temiz, adil, kadın emeğini gözeten ve onu güçlendiren bir marka olmak olduğunu ekleyen Topçuoğlu, Güney Ege zeytinyağının değerini ve lezzetini tanıtmak ve en sade haliyle insanlara ulaştırmak ve bunu büyük bir zevkle, ata topraklarında, dedelerinden, ninelerinden gördükleri bilgeliği unutmadan yapmak zorunda olduklarını iletiyor.
Dalagöz Bahçe, internet sitesinden 400 TL üzeri alışverişleri kargo ücreti olmadan müşterilerine ulaştırıyor.

https://www.dalagozbahce.com