Tasarruf Vadeden Kurutucular

Tasarruf Vadeden Kurutucular

Dünyaca ünlü markaları Türkiye piyasasına sunan Defya, Tribest’in sevilen kurutucu ürünleri Sedona serisi ile otel ve restoran sektörüne çözüm üretiyor. Sıfır atık ve sürdürülebilirlik ilkeleri ile mutfakta lezzet ve tasarruf arayışına yanıt veren Sedona kurutucular, inovatif özellikleriyle dikkat çekiyor.

Fırın gibi kurutmada ısı kullanan ve pişirme yapan cihazlara göre çok daha az enerji harcayan cihazlar, modele göre 600 ile 300 W arasında enerji sarf ediyor. Seçilen modele göre 75°C’a kadar ısı yayabilen Sedona kurutucuların, et kurutmada dahi kullanılabilen seçenekleri bulunuyor. Böylece raf ömrünün tükenmesine az zaman kalan tüm gıdalar, kurutularak ömür kazanıyor ve lezzetiyle yeni reçetelere kaynak oluşturuyor.

Sedona kurutucular, mutfaktaki sebze meyve kabuklarını, yeşillik saplarını kurutarak değerlendirmeye, baharat, dekor ve atıştırmalık hazırlamaya imkan tanıyor. Diğer taraftan mevsiminde, uygun fiyata alınan gıdalar kurutularak besleyicilik ve lezzetten ödün vermeden dört mevsim tüketiliyor. Dolayısıyla mevsimlik gıdanın mutfak harcamalarındaki yükü hafifliyor. Ayrıca kuru sebze ve meyvelerin güvenle depolanabilmesi için kuru, karanlık ve serin alanlar, kapaklı kaplar yeterli. Buna ek olarak kuru gıdaların dondurulmuş ürünlere göre daha az alanda muhafaza edilmesi de bir diğer avantajı. Kuru gıdalar, tabakları zenginleştirirken soğuk depolardaki yer gereksinimini azaltıyor.

Cam kapağı ve LED aydınlatma sistemi ile diğer kurutma makinelerine göre çok daha fazla kontrol sağlayan Sedona kurutucular, ayrıca derece ve süre ayarının kolaylıkla yapılabildiği kontrol paneline de sahip. Böylelikle makinelerde tüm mutfak personeli uzmanlık gerekmeden kurutma yapabiliyor. Tek yapılması gereken hangi gıdanın; kaç derecede, dakikada kurutulacağına dair kullanım kılavuzundaki yönergeleri takip etmek. Buna ek olarak kurutma sırasında tabanda kullanılan yapışmaz tepsi örtüleri kolaylıkla temizleniyor ve bakıma pratiklik getiriyor.

Sedona kurutucular, mutfağında kuruttuğu gıdaları misafirlerine; güven, lezzet ve tasarruf ile servis etmek isteyen tüm restoran, kafe ve otellere hitap ediyor.

www.defya.com.tr