TURK FATIH TUTAK MICHELIN REHBERİ İSTANBUL’UN İLK SAYISINDA 2 MICHELIN YILDIZ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

TURK FATIH TUTAK MICHELIN REHBERİ İSTANBUL’UN İLK SAYISINDA 2 MICHELIN YILDIZ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

TURK Fatih Tutak MICHELIN REHBERİ İSTANBUL’UN ilk sayısında 2 yıldızla ödüllendirildi. Bu akşamki ödül töreninde prestijli restoran seçkisi açıklandı ve İstanbul, Rehber’in 38. destinasyonu oldu.

 Gastronomi dünyasının övgüyle bahsettiği TURK FATİH TUTAK’ın uluslararası başarısı Aralık 2019’daki açılışından bu yana devam ediyor.

 Şef Fatih Tutak, pandemide yaşanan seyahat güçlükleri ve kesintili kapanışlara rağmen, yerel üreticiler ile yakın ilişkisini sürdürdü ve takımının yaratıcılığını geliştirmeye devam etti.

TURK’ün layık görüldüğü bu prestijli ödül ile ilgili duygularını paylaşan Tutak şöyle dedi: “MICHELIN REHBERİ İstanbul’un ilk sayısında 2 yıldız kazanmış olmak büyük gurur. TURK’ün bir süre ara verdikten sonra yeniden başarıyla açılması, takımın pandemide nasıl bir dayanışma gösterdiğinin bir kanıtı. Buradan hepsiyle tek tek gurur duyduğum bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ekibim ve ben, bizi fazlasıyla teşvik eden bunun gibi başarılarla birlikte bu yolda ilerlemeye ve sınırlarımızı zorlamaya devam edeceğiz.”

 TURK FATİH TUTAK, Türk mutfağının çeşitliliğini ve mikro-sezonsallığını yüceltiyor. Sunduğu yemekler derin tarihsel mutfak araştırmalarının, sürdürülebilirliğin ve Tutak’ın yurtdışında edindiği modern ve geleneksel tekniklerine yaptığı kendine has nostaljik dokunuşun birer ürünü. TURK FATİH TUTAK Türk mutfağının yeni alfabesini yazmayı amaçlayıp ülkemizi uluslararası arenada temsil etmeye devam edecek.