Umudun Çamurla Şekil Bulmuş Hali

Umudun Çamurla Şekil Bulmuş Hali

28 Ağustos 1991 tarihinde Antalya’da doğan Esra Kılınç, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. Akdeniz Üniversitesi İşletme mezunudur. Kendi alanında çalışmayı tercih etmeyip, sanatın farklı dallarına yönelmiştir. Kara kalem çizim, epoksi reçine ile akrilik çalışmalarından sonra, okul yıllarından beri ilgili olduğu seramik sanatını hayata geçirmek için farklı atölyelerde eğitim almaya başladı.

2022 yılında Spes Atelier stüdyosunu Antalya’da açtı. Atölye ve mağaza konseptini birleştirdiği bu mekanda, özel el yapımı stoneware sofra ürünleri üretmekte ve çok yönlü sanat çalışmalarına devam etmektedir. Stoneware çamuru piştikten sonra taşa benzeyen bir yapıya sahiptir. Yüksek derecede piştiği için seramikten ayrılır; taş kıvamı alıp sertleştiği için opaklığı ve dayanıklılığı sayesinde de porselenden farklı bir üründür. Bulaşık makinesinde yıkanabilir, ısıya dayanıklıdır, mikrodalgalarda kullanılabilmektedir. Ev dekorasyon ürünleri, sofra takımları, yemek tabakları, kahve fincanları, kupalar, kaseler ve daha birçok ürün gruplarıyla seçkin renkler ve formdaki ürünlerilerini özel sipariş ile çalışmaya devam etmektedir. Stoneware sofralara rustik ve dekoratif görünüm sağlamaktadır. Bu sayede mekanların konseptlerine uyum sağlar ve şıklıklarıyla bütünlük kazandırır. Spes Atelier, mekan, konsept, ürün bütünlüğünü Horeca sektöründe yeni ürünleriyle sürdürmeyi hedeflemektedir. FSUMMIT  2023 fuarında da Horeca sektörü firmalarının yanında yerini almıştır.

Marka ismini Roma mitolojisinde umut tanrıçası olan Spes tanrıçasından almıştır. Mitolojiye göre bilinen son tanrıçadır. Hazırlanan tüm ürünler el yapımıdır. Doğanın en saf hali olan çamur her seferinde en güzeli olması umuduyla şekillendirilir ve farklı işlemlerden geçirilir. Yüksek derecelerde pişirildikten sonra her fırın açılışında ürünlerin son hali yeni heyecanlarla beklenir. Bu yüzden ürünler umudun çamurla şekil bulmuş halidir.

https://www.spesatelier.com