Unilever Ev Dışı Tüketim Gastro Ekonomi Zirvesi’ndeydi

Unilever Ev Dışı Tüketim  Gastro Ekonomi Zirvesi’ndeydi

Unilever Ev Dışı Tüketim, ürünleri ve servisleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Global Gastro Ekonomi Zirvesi’nde yerini aldı. Gıda sektöründe sürdürülebilirlik vizyonunu ve hedeflerini anlattığı zirvede marka, misafirlerini UFS Academy, Siparişdirekt uygulamaları ve Atelier Gelarto lezzetleriyle de buluşturdu.  

Türkiye’de her iki profesyonel mutfaktan birine giren Unilever Ev Dışı Tüketim, hem ürünleri hem sürdürülebilirlik vizyonuyla 11 Mayıs 2022 tarihinde üçüncüsü düzenlenen Global Gastro Ekonomi Zirvesi’nde yerini aldı. 50 konuşmacının yer aldığı etkinlikte sahneye çıkan Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz, Unilever Ev Dışı Tüketim’in sürdürülebilirlik vizyonu ve hedefleri hakkında bilgi verirken sektöre öncülük eden adımlarından da bahsetti.

Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz zirve sahnesinde söz aldı

Gastro Ekonomi Zirvesi’nde “Sürdürülebilirlik Hemen Şimdi!” oturumunda konuşan Yılmaz Tokgöz, Unilever Ev Dışı Tüketim’in sürdürülebilirlik konusunda adımlarını anlattı. Pandemi süreciyle birlikte insanların gezegenimize verdiği zararın çok daha farkına vardığının ve seçimlerini artık buna göre yaptığının bilincinde olduklarını söyleyen Tokgöz, ürün ve hizmetlerini geliştirirken sürdürülebilirliği işinin vazgeçilmez bir parçası olarak konumlandırdıklarını dile getirdi. 11 yıldır bir yandan büyürken bir yandan da çevresel etkilerini azaltmanın ve topluma pozitif katkı sağlamanın yollarını geliştirmeye başladıklarını da sözlerine ekleyerek, bu adımla sektörde öncü bir rol üstlendiklerini ifade etti.

Unilever Ev Dışı Tüketim ve Big Chefs hayvanlar için bir araya geliyor

Zirvedeki konuşmacılardan biri olan TURYİD Başkan Yardımcısı ve Sürdürülebilirk Komitesi Başkanı Big Chefs Kurucu Ortağı Gamze Cizreli, Big Chefs ve Unilever Ev Dışı Tüketim’i bir araya getiren yeni bir projenin sinyalini verdi. Cizreli konuşmasında, Big Chefs ve Unilever Ev Dışı Tüketim’in, gıda israfının önlemek amacı ile gıda atıklarını hayvanlar için mamaya dönüştürecek bir proje üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Sektörün yanında olmak ve ihtiyacı olan desteği vermek için çalışmalar hayata geçiren Unilever Ev Dışı Tüketim, bu uygulamalarını zirvedeki misafirlerle de buluşturdu. Bu servislerden biri olan UFS Academy isimli mobil uygulaması, şefler ve mutfak çalışanlarının kariyer yolculuklarında kişisel gelişim fırsatlarını 7/24 erişilebilir kılıyor. Unilever Ev Dışı Tüketim’in geniş portföyünün ve avantajlı sipariş deneyiminin bir araya geldiği SiparişDirekt uygulamasıyla da sektörün ihtiyacı olduğu her anda ve her yerde güvenli alışveriş hizmeti sunuyor. Zirveye de taşıdığı bu uygulamalarının yanı sıra bir tadım standı kurarak Atelier Gelarto’nun eşsiz lezzetlerini zirveyle buluşturan markanın çalışmaları, misafirler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

3.Global Gastro Ekonomi Zirvesi sahnesinde söz alan Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz, “Sürdürülebilirlik bir trend değil, yaşamsal değeri olan bir zorunluluk ve üstlenmemiz gereken bir sorumluluk. Dünyanın en büyük gıda üreticilerinden biri olarak herkes için adil bir gıda sisteminin şekillenmesinde rolümüz olduğunu biliyoruz. Bunu da sadece gıda atıklarının gezegene etkisiyle sınırlı tutmuyoruz. Gıda atığından gıda güvenliğine, sürdürülebilir tarımdan sağlıklı beslenmeye kadar uzanan çok geniş bir çerçevede değerlendiriyoruz. Geleceğin Gıdaları vizyonumuzla insanlara daha fazla bitki bazlı beslenme seçeneği sunmak istiyoruz. Çünkü bu noktada bir değişimin hem tüketicilerin hem de gezegenin sağlığı açısından çok değerli kazanımları olduğunu biliyoruz. Bu anlamda sektörümüzün ilerlemesi, bu ekosistemde yer alan her bir paydaşın farkındalığının güçlenmesi için de fark yaratan projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.