Uzak Doğu Mutfağına Yoğunlaşıyoruz

Uzak Doğu Mutfağına Yoğunlaşıyoruz

İthal ettiği ürünlerin dağıtımını 5 yıldızlı otellere, catering kuruluşlarına, lüks restoranlara, uluslararası ve yerel market zincirlerine yapan Dolfin Gıda, tüketicilere dünya mutfağıyla ilgili çok çeşitli bir ürün yelpazesi sunuyor. Firmanın Satış ve Pazarlama Müdürü Hasan Bişgen, son zamanlarda  hem dünyada hem de ülkemizde oldukça tercih edilen Uzak Doğu mutfağına yönelik ürün ve hedeflerinden bahsetti.

 

Başlamadan önce Dolfin Gıda’dan ve faaliyetlerinden kısaca bahsedebilir misiniz?

Horeca ve geleneksel kanalda faaliyette bulunmaktayız. Müşteri odaklı bir firma olup belli başlı mutfaklar ve özellikle uzak doğu mutfağı ile ilgili ürünleri müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.

 

Dünya mutfağına yönelik ürün tedariği yapan birçok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapmaktasınız. Bu markalardan biraz bahseder misiniz?

Temsilcisi olduğumuz markalar kendi ürün gamların da dünyaca kabul görmüş markalardır. Pazar payları da oldukça yüksektir. Yeni marka araştırmalarımız da bu kriterlere dikkat etmekteyiz.

Horeca/EDT sektörüne tedarik sağladığınız ürün ve ürün grupları nelerdir?

Temsilcisi olduğumuz markaları Sos, Kuru Gıda, Sağlıklı Ürün Grubu, Bakliyat ve AtıştırmalıkGruplarına ayırabiliriz. Amoy, Suree, R.Gallo, De Nigris, TAS, Tep Tip, PocoLoco,Shawood’s, Branston, Weetabix olarak sayabiliriz.

Hedef müşteri kitleniz olarak hangi tüketim noktalarına ve nasıl tedarik sağlıyorsunuz?

Ulusal ve uluslar arası zincir restaurantlar,cafeler , oteller, yerel ulusal marketler ve  distribütör kanallarını kullanarak tüketicilerimize ulaşıyoruz.

 

 

Önümüzdeki yıllar için özellikle hedef olarak belirlediğiniz bir mutfak var mı ve buna yönelik pazara yeni ürünler sunmayı planlıyor musunuz?

2022 yılı büyüme planımız Uzakdoğu mutfağı ve donuk ürün portföyümüzü genişletmek üzerine inşa ediyoruz.

İthal ettiğiniz ürünler dışında kendi üretimini yaptığınız ürün gruplarınız var mı? Bu konu hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

PL kendi markamız olan Dolco Gold için yurt içi yurtdışı üreticiler ile çalışmaktayız. Bu ürünlerde de yüksek kalite standartları yakalamış üreticileri tercih etmekteyiz.Dolco Gold markası adı altın da Mısır Tane, Soya Filizi, Meksika Fasulyesi, Kinoa, Chia, Siyez Bulguru, Yasemin Pirinç, Basmati Pirinç, EggNoodle ve çeşitli donuk aperatifler ürettirmekteyiz.