“Yaratıcılık ve Şıklığı Doğadan Aldığımız İlhamla Harmanlıyoruz”

“Yaratıcılık ve Şıklığı Doğadan Aldığımız İlhamla Harmanlıyoruz”

90’lı yılların başında davet ve çiçek konseptiyle müşterilerine hizmet vermeye başlayan Ceremony markası’nin kurucusu İrem Yargıcı Ramazanoğlu ile birlikte Ceremony dünyasının kapılarını sizler için araladık.

Bize biraz kendinizden ve Ceremony’nin hikâyesinden bahsedebilir misiniz? Ceremony’i kurmaya nasıl karar verdiniz?

İşi hayatı olan, yaratıcı fikirleri sevmek bir yana kendi elleriyle bir şeyleri hayata geçirmeye karşı ayrı tutkusu olan bir insanım. Bu sevgim ve ilgim; alışkanlık derecesinde bir ritüelle gençliğimden bu yana hayatımın en önemli noktasındaydı. Moda dünyasındaki deneyimlerimle birlikte farklı dokular ve renkleri birleştirerek harmanlamayı her zaman sevmişimdir. Dekor yaratmak, ışık ve seslerle ambiyans yaratımını alışılmışın dışına taşımak ise işin en keyifli kısmı. Ceremony’nin hikâyesi aslında bütün bu deneyimlerin sadece modada değil başka sektörlerde de ne kadar değerli olduğunu keşfetmemle başladı. Yepyeni bir şey yaratma hevesiyle başladığım bu yolda, Türkiye’de çok fazla bilinmeyen bir davet & çiçek konseptini hayata geçirmek, her müşteriye tamamen ona özel, yeni nesilin deyimiyle kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak Ceremony’nin 90’ların başından bu yana mihenk taşı.

Marka kendi içerisinde In Bloom, Flowers ve Event olarak üç ayrı gruba ayrılıyor. Biraz açabilir misiniz?

“Yaratıcılık ve şıklığı doğadan aldığımız ilhamla harmanlamak” bizi tanımlayan en önemli hedefimiz. Kimsede olmayanı, çiçeklerin gücünü; ister günün herhangi bir anında, ister en özel gününüzde müşterilerle buluşturmak bir diğer hedefimiz. Davet sektörüyle başladığımız bu yolculukta eklenen kişiye özel çiçek atölyemiz 1994’ten 2010’lu yılların ortasına kadar Ceremony’nin birinci elden sevenlerine hizmet etmesine yardımcı oldu. Değişen dünyayla birlikte ulaşmaya çalıştığımız transparan marka anlayışımız, daha modern ve minimal bir dünyanın kapılarını açtı. 2020’lere yaklaşırken müşterilerimizin sadece özel günlerinde değil hayatlarının her anında Ceremony’nin ayrıcalıklı deneyimini daha derinden yaşamaları için ne yapmalıyız diye düşünmeye başladık. Yıllar süren hazırlıklar sonunda ortaya çıkan Ceremony In Bloom markası ile Ceremony Events’in şıklığı, Ceremony Flowers’ın çiçeklerinin gücü ile birleşti ve ev kozmetiği sektörüne de adım atmış olduk. Bu üç konseptimiz ile birlikte kişisel ritüellerinizi floral esintilerle birleştiren Ceremony dünyası tamamlandı diyebiliriz.

Ceremony In Bloom markasında el&vücut losyonundan oda spreyine, kolonyadan lokuma kadar organizasyon ile ilgili birçok ürününüz bulunuyor. Bu ürünlerden biraz bahsedebilir misiniz?

Ceremony In Bloom, bizi farklı kılan “sunumda farklılık ve özgünlük” gücümüzün en güzel sonucu. Ev parfümeri kategorisine giren Çubuklu Oda Kokusu, Oda Spreyi, Mum ve Kolonyalar başta olmak üzere devamında tasarladığımız El & Vücut Koleksiyonu ile gün içerisinde her daim kokusuyla hayatınızı renklendirecek bir portföyümüz mevcut. Koleksiyonlarımız şekillenirken en ince detayı dahi özenle seçerek her tür yaşam tarzına kolayca adapte olabilecek tasarımlar yaratmaya dikkat ettik. Sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir materyallerle yaratılan tasarımlarımız ve zararlı hiçbir hammadde içermeyen formüllerimiz ile doğa dostu bir marka yaratmak en başından beri önceliğimizdi. Markanın 3. yılına gelirken bu kararımızda emin adımlarla ilerliyor ve marka portföyümüzü genişletecek ürünlerimiz ve kokularımızı müşterilerimizle buluşturuyoruz.

Horeca tarafında işletmeler ile birlikte çalışmalar yürütüyor musunuz?

Butik ve grand olmak üzere oteller, restoran ve kafelerde kısaca özetlememiz gerekirse her türlü yaşam alanında iş birliklerimiz mevcut. Kokularımızı mekânların hikâyesiyle uyumlu olarak seçiyor eğlence ve yeme & içme sektöründe geçirilen anlarda da duyularınızda unutulmayacak güzellikler bırakmayı hedefliyoruz. Ceremony In Bloom’un en sevilen Horeca kokuları arasında 2022’de sevenleriyle buluşan sımsıcak bir Akdeniz akşamının nostaljik hissinden ilhamla yarattığımız Mediterranean Bergamot geliyor. Kolonyalı Mendil, Çubuklu Oda Kokusu, Mum ve Kolonya ile mekânın her alanında floral bir dünya yaratmayı biz de en az partnerlerimiz kadar önemsiyoruz.

Son olarak Horeca Mailing Gazete okuyucuları ile paylaşmak istediğiniz yeni projeler veya haberler var mıdır?

“Her geçen gün artan aşkımız; yenilik.” Bu tüm Ceremony Ailesi’nin anayasa gibi ezberlediği bir cümledir. Sezondan sezona, aydan aya her seferinde başka bir sürprizle müşterilerimizi buluşturmaktan çok keyif alıyoruz. Kış sezonuna girmeden yepyeni bir ürünümüz daha Ceremony In Bloom ailesine katıldı; shea yağı ve kenevir yağı ile güçlendirilmiş formülü, yoğun vitamin E bakımı ve parabensiz içeriği ile çanta boyu El Kremi Koleksiyonu. Ritüellere özen gösterenlere, yarattığımız her üründe en doğal içerikleri en şık tasarımlarla birleştirme misyonumuzun devam ettiği heyecanlı bir 2023 için bizi takip etmelerini söyleyebilirim.

www.ceremony.com.tr