Yudum Egemden’e yurt dışından 5 ödül birden

Yudum Egemden’e  yurt dışından 5 ödül birden

Yudum Egemden’e, 2022’nin ilk yarısında Çin, Japonya, İtalya ve İngiltere’den beş ayrı ödül

Yudum, yarım asırlık zeytinyağı üretim tecrübesi ile Türk zeytinyağının kalite ve lezzetini uluslararası arenada tanıtmaya devam ediyor. Yudum Egemden Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı, 2022’nin ilk yarısında Olive China, Olive Japan, EVO, Master of Olive Oil ve Londra Uluslararası Zeytinyağı Yarışmalarında ödülleri topladı.

Yudum, zeytinyağında yarım asırlık bilgi ve tecrübesiyle dünyanın farklı ülkelerinde kalitesini ve lezzetini tescillemeye devam ediyor. Türk zeytinyağını küresel pazarlarda tanıtmayı amaçlayan Yudum, bu yılın ilk yarısında Yudum Egemden Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı ile dünyanın dört ayrı ülkesinde aldığı beş ödülle kalite ve lezzetini taçlandırdı.

Yudum Egemden Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı, Asya’nın en prestijli zeytinyağı yarışmalarından olan Olive China yarışmasında altın ödüle; Olive Japan ve İtalya merkezli EVO Uluslararası Zeytinyağı Yarışması’nda gümüş madalyaya layık görüldü. Yudum Egemden Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı haziran ayı içinde de London International Olive Oil (Londra Uluslararası Zeytinyağı) Yarışması’nda gümüş ödül ve İtalya’nın en iyi zeytinyağı yarışmalarından olan Master of Olive Oil International Contest (Uluslararası Zeytinyağının Ustası Yarışması)’nda Yüksek Kalite Standardı ile ödüllendirildi.

Uluslararası yarışmalarda farklı ülkelerden gelen yüzlerce zeytinyağı, dünyanın farklı ülkelerinden bağımsız uzmanlar tarafından değerlendiriliyor. Senenin ilk yarısında dört farklı ülkede beş ödüle layık görülen Yudum Egemden Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı, Ege’nin bereketli topraklarında yetişen ve özenle seçilen henüz olgunlaşmamış yeşil taneli zeytinlerden elde ediliyor. Yudum Egemden Erken Hasat için özenle seçilen henüz tam olarak olgunlaşmamış yeşil taneli zeytinler daha yüksek meyvemsi tat ve kokulara sahip oluyor. Bu nedenle yüksek meyvemsi tadı ve taptaze kokusuyla özel lezzetler arayan damaklara hitap ediyor.

Yudum Egemden’in ürün portföyünde farklı tüketici beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere özenle üretilen çeşitli zeytinyağları bulunuyor. Birçok platformda dizayn ödülü alan Ümit Önal imzalı özel şişelerinde tüketicilere sunulan Yudum Egemden Erken Hasat, Yudum Egemden Soğuk Sıkım ve Yudum Egemden Organik Natürel Sızma Zeytinyağları da Yudum Egemden ürün portföyünde özel bir yere sahip.

Uluslararası ödüllerin gözde markası; Yudum Egemden

Yudum Egemden, Ege’nin bereketli topraklarında yetişen zeytinlerden üretilen zeytinyağını en saf ve kaliteli haliyle tüketicileriyle buluşturuyor. Başarısını uluslararası arenada kazandığı ödüllerle kanıtlayan Yudum Egemden, geçen yıl da Olive Japan’da ve London International Olive Oil Yarışması’nda gümüş ödüle ve İtalya’nın en iyi zeytinyağı yarışmalarından olan Master of Olive Oil Yarışması’nda Yüksek Kalite Standardı ödülüne layık görülmüştü.

Yudum Egemden Gurme Lezzetler Serisi 2020 yılında London IOOC Yarışması’nda kalite ödülü, Japan Olive Oil Yarışması’nda ise gümüş ödül kazanmıştı. 2019 yılında dünyanın en büyük tasarım yarışması If Design Ödülleri’nde 6 bin 375 rakip arasından birinciliği elde etmişti.

Türkiye’nin lider sıvı yağ markalarını bünyesinde bulunduran Savola Gıda Türkiye’nin çatısı altında Yudum, Sırma, Yudum Egemden, Cielo, Brillo ve Afia markaları yer alıyor. Türkiye’de zeytinyağı kategorisinde de uzman üreticilerinden biri olan Savola Gıda Türkiye, aynı zamanda 2013 yılından itibaren 9 sene üst üste Türkiye’nin ambalajlı zeytinyağı ihracatında lider olmanın gururunu yaşıyor. Aralarında ABD, Kanada, Çin, Japonya, İspanya, İngiltere, Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda ve İsviçre dahil olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

www.yudum.com.tr