Beta Gıda’nın İlk İthal Çay Yatırımı Champion 97 Yaşında

Beta Gıda’nın İlk İthal Çay Yatırımı Champion 97 Yaşında

Dünya çay pazarında önemli bir konumda bulunan ve Türkiye’yi uluslararası platformda başarıyla temsil eden Beta Gıda, çay yatırımları ile sektöre katkı sağlamaya devam ederken markanın 36 yıl önce Türkiye’ye getirdiği Champion, dünyada 97’inci yılını kutluyor. Beta Gıda, ünlü çay markasının bugünlere gelmesinde de önemli paya sahip.

Yüzyıla yakın tarihiyle ve deneyimiyle dünyanın her yerinde kemikleşmiş bir müşteri profiline sahip olan Champion çay, Beta Gıda çatısı altına girdiği günden bugüne gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Champion’u Türkiye’ye getirerek Türk tüketicileri ile buluşturan Beta Gıda’nın ise bu gelişimde önemli bir yeri bulunuyor.

Beta Tea’nin ürün gamında bulunan Champion çay, Beta Gıda’nın çatısı altına girdikten sonra kendi ürün ailesini oluşturarak Champıon Pekoe, Champıon Earl Grey, Champıon Long Leaf, Champıon Kenya Sunset, Champıon Assam, Champıon Green, Champıon Green 8810 ve Champıon Passion olmak üzere sekiz farklı çeşitle çay severlerin beğenisine sunuldu. Marka ayrıca 85. yılına özel Azerbaycan pazarında Champıon Platinum, Champıon Green Gold ve Champıon Gold olmak üzere sezonluk üç ürün daha piyasaya sundu.

Dünyada çay piyasasında önemli bir konuma sahip olan Champion özellikle Türkiye, Azerbaycan, Rusya, Kırgızistan, Kazakistan başta olmak üzere girdiği tüm pazarlarda yüksek kaliteli markalar arasında yer alıyor; lezzeti ve kalitesi ile ödüllere layık görülüyor. Champion çay son olarak Champıon Pekoe ürünü ile Bağımsız Rus Denetim Kurumu Roskontrol tarafından 2020 yılında Üstün Kalite ödülünü almaya hak kazandı.

Sri Lanka’nın yüksek rakımlı bölgelerinde yetiştirilen Champion Seylan Çayı, özel makinelerle kıvrımlı hale getiriliyor ve özel bir üretim tekniğiyle işleniyor. Yapısında bulunan antioksidanlar ve flavonoidler sayesinde oldukça zengin bir içim keyfi sunan bu çayın, kan basıncını düşürmeye ve yaşa bağlı bilişsel bozukluklarla mücadele etmeye yardımcı olduğu biliniyor.

www.betatea.com.tr