Dünya Türk Kahvesi Günü’nde kahve tutkunlarının eşlikçisi; Korkmaz Kahvekolik

Dünya Türk Kahvesi Günü’nde kahve tutkunlarının eşlikçisi; Korkmaz Kahvekolik

Türk mutfağının ve kültürünün gelenekselleşmiş lezzeti Türk kahvesinin 2013’te UNESCO tarafından koruma altına alınmasından bu yana 5 Aralık, Dünya Kahve Günü olarak kutlanıyor. Korkmaz, bu özel günde Kahvekolik ile kahve severlerin yanında oluyor. Korkmaz Kahvekolik, içerdiği teknolojiyle geleneksel közde kahve lezzetini günümüze taşıyor.

Pişirme yönteminden sunumuna, köpüğünden eşlik ettiği özel anlara geleneksel lezzetler arasında önemli bir yere sahip olan Türk kahvesi, UNESCO’nun “İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesi”nde yer alıyor. Bu kapsamda 5 Aralık tarihi, “Dünya Türk Kahvesi Günü” olarak kutlanırken,bu özel günde Korkmaz, Türk kahvesi tutkunlarına Kahvekolik ile eşlik ediyor.

40 yıl hatrına, 40 yıllık köz tadında

Geleneksel damak tadını teknoloji ile harmanlayan Korkmaz Kahvekolik, Türk kahvesinin aromasını koruyarak közde pişmiş tadında lezzetli kahveler yapmayı sağlıyor.Korkmaz Kahvekolik, ağır ateşte pişmiş kahve tadına ulaşmaya imkan tanıyan termo balans teknolojisi ile geleneksel Türk kahvesi lezzetini pratik bir pişirme tekniğiyle sunuyor. Dört fincan kapasiteli Kahvekolik’in bir diğer önemli özelliği ise, sağlıklı kahve keyfine imkan tanıyan çelik cezveye sahip olması. Sıcaklık algılayıcı ve taşma önleyici sensörüyle susuz kaldığında devreye giren otomatik koruma sistemiylede güvenliği sağlayan Kahvekolik’in siyah, kırmızı, rosegold, azura ve vanilya renk seçenekleri bulunuyor.

www.korkmaz.com.tr