Ekol Foodex, Yiyecek İçecek Sektöründe Marka Amacını Yaşatmanın Önemini Vurguladı

Ekol Foodex, Yiyecek İçecek Sektöründe Marka Amacını Yaşatmanın Önemini Vurguladı

Ekol Foodex, geçtiğimiz hafta Kıbrıs Concorde otelde gerçekleşen organizasyonunda gastronomi ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. 20 yıl boyunca istikrarlı büyüme ve yüksek kaliteli ürün ve hizmet çeşitliliğiyle tanınan Ekol Food, bu yıl “Progression of Gastronomy” temasıyla düzenlediği etkinlikte markaların misyonlarını koruma ve güçlendirme konularını ele aldı.

20. Yılını Kutlayan Ekol Food, Gastronomi ve İş Dünyasının Önde Gelen İsimlerini Buluşturdu

Etkinlik boyunca, iş dünyasının önde gelen markaları olan Rummo, Evian, Heinz, Yamasa, Phıladelphia ve Frico gibi dünyaca ünlü markalar ile birlikte Ekol Food’un kendi markası olan AnatoliaTaste’in Türkiye pazarındaki konumları ile birlikte sadece ürün ve hizmetlerini satmakla kalmayıp, aynı zamanda topluma ve dünyaya değer katma amaçlarını önemsediklerini ve çevreye duyarlı olduklarını vurgulandı.

“Anatolia Taste” Kendi Pazarını Oluşturuyor

Ekolfoodex’te gün boyunca süren oturumlarda Anatolia Taste’in, doğanın sıcak kucaklayışı ile birlikte  geleneksel bilgi ve özeni ürünlerinde birleştiren kadın üreticilerin başarısı ele alındı. Kadınların mutfaklarından başlayan bu büyülü yolculuğun, geleneksel yöntemlerle sürdürülerek modern tekniklerle harmanlandığı, her bir reçetenin, geçmişten gelen bir mirasın yanı sıra, gelecek nesillere aktarılacak bir hazine değeri taşıdığı anlatıldı.

Ekol Foodex’in Pazarlama Direktörü Bahar Gülbeyaz Reçber, etkinliğin açılış konuşmasında markaların misyonlarını koruma ve iş dünyasında sürdürülebilir başarı için önemli stratejilerin ele alındığını belirtti. Etkinlik boyunca, dijital dönüşümün gastronomi alanındaki etkileri, yerel lezzetlerin kültürel mirası, ve yerel üretici kadınların liderliği gibi önemli konular tartışıldı.

Konuşmacılar arasında Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen, Fhm Gıda İŞ Ortağı Fatih Üçer, Birinci Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Birinci, Hatay Sultan Sofrası’nın sahibi Mehmet Metin Tansal, Yalova Restoran’ın sahibi Ertuğrul Surgit ve Gazyağcı Kebap’ın sahibi Hüseyin Çınali gibi isimler yer aldı.

Bu yıl ilki gerçekleşen organizasyona Antalya-Bodrum-Fetiye-Marmaris-İzmir-Çanakkale- Edirne- Diyarbakır- Nevşehir- Kapadokya- Ankara- Eskişehir- Elazığ – Trabzon-Rize- Samsun- Adana -Gaziantep – Iğdır ve Erzurum  illerinden 800 kişi olmak üzere otel ve cafe restoran şefleri, satın alma görevlileri ve işletme sahiplerini ağırlandı.

Bir Bilen- Başarı Hikayesi İlk kez Sektör Paydaşlarının Beğenisine Sunuldu

Ekol Foodex’te Önder Bilen’in başarı hikayesini konu alan duygusal bir belgeseli izleyicilerle paylaşıldı. 9 ay boyunca yapılan çalışmanın ardından ortaya çıkan ve Önder Bilen’in sıfırdan başlayarak sektördeki önde gelen firmalardan birini nasıl kurduğunu anlatılan belgeselde 41 kişiyle gerçekleştirilen röportajlar yer aldı. Belgeselde elde edilen başarının sadece Önder Bilen’e ait olmadığını, ailesi, çalışma arkadaşları, sektör profesyonelleri ve yakın arkadaşlarının destekleriyle bu güce ulaşıldığını vurgulandı. Belgeselin sunumu boyunca izleyicilerin duygusal anlar yaşadığı ve yoğun bir beğeni ile karşılandığı görüldü. Önder Bilen’in başarı hikayesi, katılımcılar tarafından alkışlarla ifade edilen bir ilgiyle karşılandı.

ekolfood.com.tr