Gastronomi Trendlerini Belirleyen Spago by Wolfgang Puck, İlk Kez Bodrum’da

Gastronomi Trendlerini Belirleyen Spago by Wolfgang Puck, İlk Kez Bodrum’da

Bodrum’a getirdiği global gastronomi markaları ile Bodrum’un marka gücüne değer katan Maxx Royal Resorts, bir ilki de Spago Bodrum By Wolfgang Puck ile yaşatıyor.

Oscar yemeklerinin 30 yıllık şefi Wolfgang Puck’ın 1982’te Hollywood Sunset bulvarında kurduğu Spago markası Bodrum’da kapılarını ilk kez Maxx Royal Bodrum Resort’da otelin sahilinde açtı. Spago Bodrum By Wolfgang Puck, mevsimin en taze ve lokal ürünlerini modern bir konseptle sunarken, Kaliforniya, Asya ve İtalyan mutfaklarından esinlenerek eklektik lezzetler ortaya koyuyor.

Dünya mutfak sanatına öncülük eden Wolfgang Puck’ın efsanevi lezzetlerinin yer aldığı dünyaca ünlü özel yemekleri Maxx Royal Bodrum Resort sahiline taşınıyor. Tam bir Türkiye ve Bodrum âşığı ve ülkemizin kültür elçisi de olan Dünya’nın en ünlü şeflerinden Wolfgang Puck’ın ilk Bodrum deneyiminde tarladan sofraya felsefesini mutfak yaratıcılığıyla birleştiren taze yerel malzemelerden doğan nefis lezzetleri ve Bodrum mandalinası ile yapacağı özel lezzetler sabırsızlıkla bekleniyor.

Öncü Bir Yemek Kültürü

Efsanevi şef Wolfgang Puck’ın restoranı Spago Bodrum’da mutfak sanatına öncülük eden yemek kültürü ile tanışacaksınız. Damaklarda Spago’ya özgü müthiş bir tadın imzası kalırken Puck’ın lezzet sırrını işlediği menüyü keşfedip dünyanın dört bir yanına nam salan özel yemeklerini tadabileceksiniz. Her yemek, konukları gastronomik bir yolculuğa çıkaran eşsiz bir lezzet karışımı sunuyor. Lokal pazarlar ve yerel üreticilerden alınan mevsimsel ve taze malzeme ve ürünler ile hazırlanacak menüde Wolfgang Puck’ın ünlü taş fırın pizzaları, zengin başlangıçları, el yapımı makarnaları ve özellikle Bodrum ile farklı mutfaklardan lezzetleri yer alırken somonlu pizza ve külahta ton balığı gibi imza lezzetleri de sunuluyor.

Bodrum gibi iddialı bir destinasyonda restoran açmanın çok heyecan verici olduğunu ileten Şef Wolfgang Puck, “En iyi ürünü alabilmek benim için en büyük lükstür” diyerek yemekte lüks kavramının kendisi için anlama geldiğini belirtiyor. Şef Wolfgang Puck’ın Maxx Royal Bodrum sahiline konumlanması ile Bodrum’da yepyeni ve öncü bir lezzet kültürü ortaya çıkıyor.

Bir efsanenin ilham verici hikayesi:

Şef Wolfgang Puck Los Angeles’taki ikonik Spago restoranının kurucusu, ABD’nin ilk ‘celebrity’ şeflerinden biri olarak hayatı belgesel olan Wolfgang Puck, zorlu geçen gençlik hayatının ardından kariyer basamaklarında çıkan birçok engele karşı azimle çalışıp yeteneklerini geliştiren bir deha. 24 yaşında ABD’ye giden Şef, çeşitli restoranlarda çalıştıktan sonra kariyerinin en büyük riskini alarak ilk restoranı Spago’yu 1982 yılında Los Angeles’ta açtı. Lezzetli yemekleri ile ün ve saygınlık kazanarak ardından Beverly Hills, Hawaii, Las Vegas, Colorado, Singapur ve İstanbul gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şubeleri açıldı. 30 yıldır Oscar ödül törenlerinin yemeklerine imza atan, ödül törenlerinde Türk yemeklerine de yer veren iki Michelin yıldızlı dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck’un ilk Bodrum sahil çıkarması da Mayıs 2024’de Maxx Royal Bodrum Resort’da.

https://www.maxxroyal.com/tr/bodrum-resort