GELECEĞİN GIDASI “THE GOOD WILD” ÖZEL BİR LANSMANLA TANITILDI

GELECEĞİN GIDASI “THE GOOD WILD”  ÖZEL BİR LANSMANLA TANITILDI

“UpgradedFood” kategorisinde dünyada bir ilk olan ve “Şehrin yeni yabanı” olarak sunulan TheGood Wild ürünleri lezzeti ile de davetlileri büyüledi. Büyük ilgi gören davete iş, cemiyet ve sanat dünyasından Nükhet Duru, Jaklin Güner, Siren Ertan ve Ersin Kayalar, Ahu Orakçıoğlu ve Süleyman Orakçıoğlu, Hülya Eltemur, Pınar ÖzdemirHotiç, Gülcan Arslan, Yasemin Öğün, Özlem Avcıoğlu ve Gökhan Avcıoğlu, Bennu Gerede, Miro Gerede, Hakan Karahan, Eda Zamanpur, Özlem Süer, Gülay Afşar, Gül Ağış, BatyaKebudi, Meltem Tahrancı, Neslihan Yeldan, Memet Özer, Zeynep Üstünel, MirelaCerica, Selin Kutucular gibi ünlü isimler katıldı. 

“Upgraded Food” kategorisinde dünyada bir ilk olan şehrin yeni ‘yaban’ı ve geleceğin gıdası The Good Wild özel bir lansmanla tanıtıldı. Girişimci, beslenme uzmanı ve aktivist Dilara Koçak ile gıda mühendisi Hüseyin Şirin’in güçlerini ve uzmanlıklarını birleştirerek kurduğu markanın ilk buluşması, 20 Haziran Salı akşamı İstanbul’un ikonik yapılarından Ralli Apartmanı’nda yer alan Ferda Art Platform’da gerçekleşti. “Geleceğin gıdası” mottosuyla üretilen ve filizlenmeden aldığı ilhamla sanat galerisinde ilk kez görücüye çıkarak büyük ilgi gören The Good Wild’ın tanıtım davetine iş, sanat, cemiyet, spor ve medya dünyasından Nükhet Duru, Jaklin Güner, Siren Ertan ve Ersin Kayalar, Ahu Orakçıoğlu ve Süleyman Orakçıoğlu, Hülya Eltemur, Pınar Özdemir Hotiç, Gülcan Arslan, Yasemin Öğün, Özlem Avcıoğlu ve Gökhan Avcıoğlu, Bennu Gerede, Miro Gerede, Hakan Karahan, Eda Zamanpur, Özlem Süer, Gülay Afşar, Gül Ağış, Batya Kebudi, Meltem Tahrancı, Neslihan Yeldan, Mehmet Özer, Zeynep Üstünel, Mirela Cerica, Selin Kutucular gibi ünlü isimler katıldı. Konuklar dünyanın geleceği için besin değeri iyileştirilmiş, gezegene saygı gösteren ve sınırlı kaynakları koruyan The Good Wild ürünlerini herkesten önce deneyimleme fırsatı buldu. Atıştırmalıktan çorbaya ve daha birçok gıdaya markanın sunduğu tüm lezzetler, sağlıklı yaşam tutkunları tarafından büyük beğeni gördü.

Katkısız “Gerçek” Gıda 

Herhangi bir katkı ve koruyucu madde içermeyen, doğal niteliğine müdahale edilmemiş “gerçek gıda”nın herkesin hakkı olduğunu savunan Dilara Koçak ve Hüseyin Şirin, The Good Wild ile Anadolu tohumlarını, özünü bozmadan gelecek nesillere taşıma sorumluluğunu üstleniyor. Geçmişimizden gelen köklü öğretileri ve kültürel mirasımızı koruyan iki uzman, yabanın öğretilerini bilimin uzmanlığıyla harmanlıyor. The Good Wild filizlendirilmiş fermente ürün kategorisi ile dünyada bir ilke imza atarak öncü oluyor.

Neden “Yaban”? 

Dilara Koçak ve Hüseyin Şirin yabandan aldığı ilhamı şöyle açıklıyor: “Wild, yani yaban, hayat bulduğu toprakta, insandan bağımsız, kendine has bir şekilde özgürce büyüyendir. Uzun zamandır yapaylaşmış, kendi doğasından uzaklaşmış hayatlar yaşıyoruz. Dünyaya ve kendimize daha iyi gelmek için yaban ile yeniden barışmaya ihtiyacımız var. Katkı, koruyucu içermeyen, doğal niteliğine müdahale edilmemiş lezzetli ‘gerçek gıda’nın herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz. The Good Wild ile Anadolu tohumlarını, özünü bozmadan gelecek nesillere taşıma sorumluluğunu önemsiyoruz. Geçmişimizden gelen köklü öğretileri ve kültürel mirasımızı koruyarak, yabanın öğretilerini bilimin uzmanlığıyla harmanlayıp, dünyada bir ilke imza atarak geleceğin gıdasını üretiyoruz.”

The Good Wild, besinsel iyileşmeyi ve gıdada inovasyonu temel alan yeni bir kategoriyi sahipleniyor: “Upgraded Food”. Tüm canlıların iyi beslenmesine ve ekosisteme fayda sağlayan Upgraded Food ürünlerde genetiği değiştirilmiş tohum, palm yağı, soya, katkı, koruyucu ve renklendiriciye yer yok.

Özünde sürdürülebilirlik olan The Good Wild Türkiye Gıda İnovasyon Platformu, TÜGİP ‘in Rol Model Programı kapsamında olup TÜBİTAK desteği ile ARGE çalışmalarına devam ediyor ve tüm Dünyaya açılmaya hazırlanıyor

İlk etapta tamamı glutensiz 32 adet upgraded food ürün tüketiciyle buluşuyor. 24’ü vegan olan bu ürünlerin hiçbirinde ilave şeker, sentetik katkı, koruyucu ve renklendirici kullanılmıyor.

https://dukkan.dilarakocak.com.tr/