Gıda Profesyonelleri Bir Araya Geliyor

Gıda Profesyonelleri Bir Araya Geliyor

Sektördeki son yenilikleri ve gıda trendlerini sergileme ve keşfetme imkânı sağlayan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri FuarıWorldFood İstanbul, 6 – 9 Eylül 2023 tarihlerinde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma platformu WorldFood İstanbul, birçok yeni ürünü ve en son teknolojileri gıda sektörüne tanıtmaya hazırlanıyor. 70 ülkeden 600’ü aşkın yabancı satın alımcının ağırlanacağı fuarda katılımcılar ve ziyaretçiler; piyasadaki yenilikleri ve ürünleri görme, uluslararası ve yerli firmalara erişim, tedarikçilerle ve üreticilerle ilişkileri geliştirme fırsatlarını yakalayacak.

TİM Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu ve bünyesinde bulunan tüm İhracatçı Birlikleri, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER); WorldFood İstanbul Uluslararası Gıda Ürünleri Teknolojileri Fuarı’nın dünyada kendi alanındaki en etkin fuarlarından biri olması hedefiyle “Türkiye Gıda Platformu” adı altında güçlerini birleştiren Türkiye Gıda Platformu, Avrasya’nın en büyük sektör fuarı WorldFood İstanbul’un ziyaretçi, katılımcı, yabancı satın alma profesyoneli ve iş hacmi rakamlarında yeni rekorlara ulaşmasını hedefliyor.

WorldFood İstanbul, sektör gündeminin uzman isimlerle mercek altına alınacağı Food Arena etkinlik programı ile bu yıl da 30’dan fazla ülkeyi ağırlayacak ve 713’ü yerli, 83’ü yabancı toplamda 796 katılımcıya31. kez ev sahipliği yapacak. Fuar direktörü Semi Benbanaste’nin açılışını gerçekleştireceği fuarın bu seneki panel başlıkları arasında, “Afet Dönemlerinde Gıda Arz Güvenliği”, “Sürdürülebilir Tedarik Zinciri – Umudu Yeşertelim!”, “Zehirsiz Güvenli ve Atıksız Sofralar”, “Sosyal Fayda, Dayanışma ve Nasıl Ayağa Kalkacak Küçük Girişimci ve Bölge?” yer alıyor. Depremin tarım ve gıda sektöründeki bilançosunun, ihtiyaçlar, destek programları- Sektörün 2023 analizi ve 2024 öngörülerinin de paylaşılacağı fuarda “İhracatın Kalbinde Gıda Sektörü, İhracatta Yeni Pazarlar & Büyüme Stratejileri” gibi konular da ele alınacak. Fuar süresince gerçekleştirilen oturumlar, atölye çalışmaları, girişimci sunumları ve ödül törenleri ile sektör paydaşları, sektörün nabzını Food Arena etkinlik alanından ve YouTube üzerinden takip edebilecekler.

www.worldfood-istanbul.com