Horeca “Altın Su” ile Buluşuyor

Horeca “Altın Su” ile Buluşuyor

Horeca “Altın Su” ile Buluşuyor

Dr. SALT’tan İster Sofralık İster Yemeklik Sıvı Tuzlar

 

Türk girişimci Mahmut Küçükdoğan tarafından kurulan Dr. Salt sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez olan doğal sıvı tuz ürünlerini tüketime sunuyor. Gelişmiş ülkelerde “Altın Suyu” diye tabir edilen sıvı tuzun Türkiye’deki üreticisi Dr. Salt, tamamı yerli kaynaklardan elde edilen ve rafine edilmemiş dünyanın en doğal tuzlarını tüketicileriyle buluşturuyor. Firmanın en çok tercih edilen ürünleri arasında Sprey Sofra Tuzu ve Şişe Yemeklik Sıvı Tuz ürünleri bulunuyor. Pratik kullanımı ve taşınabilirliği ile göze çarpan Sprey Sofra Tuzu, sprey olarak kullanıldığında rafine tuza oranla daha az tüketim daha çok lezzet ortaya çıkarıyor.

Şişe Yemeklik Sıvı Tuz ise, damlatılarak kullanıldığı için özellikle profesyonel mutfaklar tarafından tercih ediliyor. İçerisinde 84 farklı mineral bulunan, ağır metal içermeyen ve hücre besleme özelliğine sahip bu tuzlar insan sağlığı için çok önemli bir rol oynuyor.

Hiçbir işlem görmeden, doğal kaynağından direk dolum yapılan bu ürünlerin Türkiye pazarında muadili yok. Dr. Salt Sıvı Tuzlar piyasaya çıkalı çok zaman olmamasına rağmen yurt içi ve yurt dışından yoğun talep görüyor. Firma her geçen gün ilginin artması nedeniyle ürünlerini başta Fransa olmak üzere Almanya, İngiltere ve KKTC gibi ülkelere ihraç ediyor