İstanbul’un Yeni Hit Restoranı Sakhalin’den Büyük Açılış Daveti

İstanbul’un Yeni Hit Restoranı Sakhalin’den Büyük Açılış Daveti

Efsanevi White Rabbit Family markasının kurucusu Boris Zarkov ve Michelin yıldızlı Şef Vladimir Mukhin tarafından yaratılan, grubun Moskova, Dubai ve Bodrum’dan sonra yeni projesi olan Sakhalin İstanbul Restoran, 23 Nisan 2024’te iş ve cemiyet hayatına tanıtıldı. Görkemli davete ev sahibi Zorlu Holding Yönetim Kurulu Baṣkanı Ahmet Nazif Zorlu, White Rabbit Family Grubunun Kurucu Baṣkanı Boris Zharkov, Sakhalin İstanbul’un ortağı Atilla Kuruçayırlı, sanat, iş ve cemiyet hayatından önemli isimler katıldı. Davete katılanlar arasında, Aziz Yıldırım, Mehmet Aslantuğ, Revna Demirören, Nihat Özdemir, Oktay Kaynarca, Cavit Çağlar gibi tanınmış simalar vardı.

Sakhalin’in kurucusu Boris Zharkov ve Zorlu, sanatçılar ve misafirlerle ile uzun uzun sohbet etti. Bu arada Boris Beyin eşi İrina Hanımın güzelliği de tüm davetliler tarafından hayranlıkla izlendi.

Ahmet Nazif Zorlu ve Eşi

Gecede, Şef Vladimir Mukhin ve Şef Alexey Kogay’ın gastronomi şovu çok ilgi çekti. Özel olarak hazırlanan olağanüstü imza yemeklerin ve imza kokteyllerin servis edildiği gecede; Ozan Musluoğlu Trio Grubu & DJ Doğuş Çabakçor perfomanslarıyla harika bir deneyim yaṣattı. Dünyaca ünlü Rus Sihirbaz Nikolay Strelnikov’un masalarda özel gösterisi ile davete katılanlar büyülendi. Gecenin bir başka ilgi odağı da masa dekorasyonu idi. Sakhalin’in içmimarı Irina Glik tarafından sebzelerden tasarlanan sanat eseri şeklindeki masa dekoru herkesin beğenisini kazandı… Restoranın iç bölümünde yemekten sonra konuklar dışarıda Doğuş Çabakçor’un o geceye özel müzikleriyle sabahın ilk saatlerine kadar eğlendiler.

Sakhalin Adası’ndan İstanbul’a gurme yolculuk!

Sakhalin adasının çok zengin denizaltı dünyasından yola çıkan restoran, şehre geldiğinde, şehir insanlarının alıştığı et ve makarna seçeneklerinin de olduğu herkese hitap eden bir menü ve özel reçeteler ile bir lezzet şöleni yaratıyor. Vladimir Mukhin hazırladığı menüde; en iyi yerel ürünler, Akdeniz ve Asya mutfağı pişirme teknikleriyle harmanlanıyor. Deniz ürünleri de Akdeniz mevsim meyveleri, sebzeleri, şifalı otları, baharatları ile pişirilerek mükemmel tabaklar yaratılıyor. Geometry tasarım stüdyosunun kurucusu mimar IrinaGlik, Sakhalin’in kurumsal dekorasyonunu İstanbul için yorumlayarak şık, modern, sanat dolu bir mekan tasarladı.

sakhalin.rest