Kahve Posaları Dünyaya Geri Kazandırılıyor!

Kahve Posaları Dünyaya Geri Kazandırılıyor!

Dünyada her gün milyarlarca bardak kahve tüketiliyor ancak bu kahvelerin posaları nereye gidiyor?

Kahve posaları bir yandan karbon salınımının en önemli sebeplerinden biriyken Wastespresso’nun döngüsel ekonomi modelinde ise en büyük destekçisi.

Wastespresso; genel müdürlükler, iş merkezleri, oteller ve kahve zincirlerinden topladığı kahve posalarını ileri dönüştürerek sürdürülebilir ham madde ve ürün üretiyor. Haftalık operasyonlar kapsamında toplanan kahve posaları her ayın sonunda müşterilerimize “Karbon Ayak İzi Azaltım Raporu” olarak saydam bir süreçle geri dönüyor. Bu rapor, Green House Protocol standartlarına uygun birçok parametrenin dahil edilmesiyle dizayn edilmiş ve özel bir yazılımla hayata geçirilmiştir.

Toplanan kahve posaları ise ileri dönüştürülerek ham madde ve ürün olarak ilgili sektörlere ve tüketicilere geri kazandırılıyor. “Espresso Granül” olarak adlandırdığımız biyo ham madde plastik ve ambalaj sektörlerinde geleneksel plastik kullanımının önüne geçerek firmaların ihtiyaçları doğrultusunda doğa dostu ürün portföyü geliştirmesini sağlıyor.

Wastespresso’nun kendi portföyünde ise tek kullanımlık pipet, çatal- bıçak takımı ve çok kullanımlık bardak bulunmaktadır. Bu ürünler ofislerden evlere her alanda son tüketicinin günlük alışkanlıklarına uygun ve doğaya saygılı bir seçenek sunuyor.

Çok kullanımlık bardak, kahve granüllerinin yapısını ve rengini bardağa vermesiyle son formuna ulaşarak doğal ve özgün bir tasarımla kullanıma sunuluyor. Özgün tasarımının yanında ısı dayanlıklılığıyla ön plana çıkan bu bardak hem sıcak hem soğuk içiceklerde tüketicilere eşlik ediyor. Bulaşık makinesinde yıkamaya uygun ve üç senelik kullanımı olan bu ürün, üç senin sonunda tarafımızca toplanıp tekrardan kullanıma uygun hale getiriliyor. Bu bağlamda döngüsel ekonomi modeline bağlılığımız, tüketicilerin alışkanlıklarını sürdürülebilirlik hedefleriyle ortak bir noktada buluşturmamızı sağlıyor.

www.wastespresso.com