Lezita’ya ABD merkezli MUSE Awards’dan “Yaratıcılık” ödülü

Lezita’ya ABD merkezli MUSE Awards’dan “Yaratıcılık” ödülü

Türkiye’nin en sevilen beyaz et markalarından Lezita, dünya çapında en yaratıcı markaları ödüllendiren MUSE Awards’dan ödülle döndü. Lezita, “İçli Tavuk” ürün ailesinin ambalajları ile “Hazır Yemek” kategorisinde “Gümüş” (Silver Awards) ödüle layık görüldü.

Sıra dışı sofralar için benzersiz lezzetler sunan Lezita, yaratıcı ve tasarım profesyonellerini mükemmelliklerinden dolayı onurlandırmak için oluşturulan uluslararası ödül organizasyonu MUSE Awards’da ödüle layık görüldü. Lezita, sektörde bir ilke imza attığı “İçli Tavuk” ürün ailesinin ambalajları ile “Hazır Yemek” kategorisinde “Gümüş” (Silver Awards) ödülün sahibi oldu.

Ödülle ilgili değerlendirmede bulunan Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, “Ürünlerimiz sektörde tüketiciler tarafından en çok tercih edilen ve sevilen ürünler arasında gösteriliyor. Gülen yüzümüz, yenilikçi ve yaratıcı bakış açımızı ürünlerimizin yanı sıra ambalajlarımıza da yansıtmaya büyük önem veriyoruz.  Ürün ve hizmet üretmenin ötesine geçerek tüketicilerimizle etkileşim halinde kalmaya odaklanıyoruz. Ürünlerimizin tüketicimizle nasıl buluşturduğumuz çok önemli. Bu nedenle ambalaj konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Markamızın gençliğini, kalitesini, özgünlüğünü, verdiği güven duygusunu ambalajlarımıza da taşıyoruz. Ambalajlarımız, “İçli Tavuk”taki, ‘Bazen içinden ne çıkacağını bilemezsin’ söylemimizi; dışı çıtır tavuk, içi sucuk-mozzarella ve ıspanak-mozzarella dolgulu ürünlerimizin şaşırtıcılığını ve benzersizliğini bire bir yansıtıyor. Ülkemiz için değer yaratan global bir marka olma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yolda var gücümüzle çalışırken MUSE Awards gibi uluslararası bir organizasyonda takdir edilmek bizlere gurur veriyor” diye konuştu.   

 Olağanüstü yaratıcı “yıldızları” ödüllendiriyor 

Özellikle ileri işlenmiş ürün gruplarındaki ürünleri ile sektörde öne çıkan Lezita, sofraları benzersiz, daha önce deneyimlenmemiş tatlarla buluşturmaya odaklanıyor. Lezita’nın tüketicilerinden ilham alarak geliştirdiği “İçli Tavuk” ürün ailesi; Sucuk&Mozzarella dolgulu çıtır piliç topları, Ispanak&Mozzarella dolgulu piliç kroketten oluşuyor. İçli Tavuk ürün ailesi gençler başta olmak üzere her yaştan insana pratik ve çok lezzetli bir seçenek olarak satışa sunuluyor.

 ABD merkezli MUSE Tasarım Ödülleri, 2015 yılında International Awards Associate (IAA) tarafından oluşturulan “MUSE Ödülleri” Programının bir parçası. IAA kendisini olağanüstü yaratıcı “yıldızları” aramaya ve onlara hak ettikleri takdiri vermeye adayan ödüllü iletişim profesyonellerinden oluşuyor. Bu yıl 18 ülkeden 6.000’den fazla başvuru alan MUSE Yaratıcı Ödülleri ve MUSE Tasarım Ödülleri’nde, 37 saygın profesyonel jüri üyesi, en yaratıcı tasarımları ödüllendirdi.

www.lezita.com.tr