MatGusto’dan Bir İlk Daha

MatGusto’dan Bir İlk Daha

MatGusto, tasarım ve üretim alanındaki uluslararası patentlerini elinde bulundurduğu ve dünyada tek olan basalt Glaze koleksiyonlarından sonra yine patentli bir yeniliğe imza attı. Tozz adını verdikleri yeni ürünleri ile atık olarak görülen malzemeyi kullanıma geri kazandırıyor.

Tozz grubu ile basalt taşını oyarken çıkan tozları özel işlemlerle seramik çamurundan daha sert bir çamura dönüştüren MatGusto, sürdürülebilirlik ve tasarım alanında öncü kimliğine yeni bir başarı kattı. Atık olarak görülen bu tozlarla benzersiz bir ürün portföyü yaratan MatGusto, Horeca endüstrisinde de gündemde olan sürdürülebilirlik hareketine Tozz koleksiyonu ile katkı sağlıyor. Tozz grubunun dayanıklılığı, çeşitli kullanım alanlarına uygunluğu, şık tasarımı ve geniş renk seçenekleri endüstrinin takdirini kazandı. Bu yenilik, hem çevresel açıdan duyarlı bir üretim sürecini teşvik ediyor hem de şık ve dayanıklı sofra ürünleri ile tüketicilere çeşitli seçenekler sunuyor.

MatGusto Tozz grubundaki farklı model ve renklerden oluşan koleksiyonları ile sürdürülebilirliğin yanı sıra tasarımdan da ödün vermiyor. 2008 yılından itibaren faaliyet gösteren MatGusto, doğal taşlardan oluşan geniş ürün yelpazesine kattığı Tozz grubu ile Türkiye ve yurtdışındaki faaliyetlerine hız kazandırmakta. MatGusto’nun Tozz grubu, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik konusunda endüstriye ilham veriyor.

matgusto.com