Her Damlası Doğanın Kalbinden Geliyor!

Her Damlası Doğanın Kalbinden Geliyor!

İsmini Kuzey Ege kıyıları ve Midilli boyunca uzanan ‘Aiolis’ adlı antik bölgeden alan Ayolis’in kimliği, Doğa Ana’ya gönderme yapan ağaç şeklindeki kadın figürü ile ön plana çıkarılırken bu ana öğe, güneş, ay, yıldızlar ve kuşların olduğu pastoral bir sahnenin ayrıntılarını içeriyor. Aile topraklarındaki zeytinlerden üretilen Ayolis natürel sızma zeytinyağları yalnızca zeytin, güneş ışığı, rüzgar ve bolca sevgi içeriyor.

Büyük bir özen ve sevgiyle baktıkları aile bahçeleri Kuzey Ege kıyıları ve Midilli (Lesbos) boyunca uzanan, doğal ve tarihi güzelliklerle çevrili antik Ayolis’te (Aiolis), İzmir, Dikili-Çandarlı sınırları içinde bulunuyor. 600 dönümlük zeytinliklerdeki ağaçların türü ‘Ayvalık/Edremit’ ve ‘Gemlik’ çeşidi. 2023-2024 sezonunda kendi üretim tesislerini kuran firma hijyenik şartlarda, yüksek teknoloji ile sadece soğuk sıkım, düşük asidite, yüksek polifenol içerikli premium zeytinyağı üreterek satışa sunmaktadır. Yelpazesinde farklı zeytin çeşitlerinden üretilmiş premium zeytinyağları ve Ege baharatı olmak üzere 15 kalem ürün bulunmaktadır. Yıllık kapasite, yıldan yıla değişmekle birlikte 1.800-2.000 ton zeytin, 300-400 ton zeytinyağıdır. Yakın zamanda sofralık zeytin çeşitlerini satışa sunmaya hazırlanıyorlar. Sağlıklı süper gıdaları da ürün yelpazelerine katmak için Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedirler.

Henüz ikinci üretim sezonlarında yurt içi pazarda online satış kanalları ve pazaryerleri aracılığıyla mevcut ürün çeşitlerini tüm Türkiye’ye ulaştırmış olan markanın hedefinde potansiyel yurt dışı pazarlarını değerlendirerek ihracat yapmak var.

Kurucu ortaklar, yurtdışında iç tüketimin, alım gücünün, Türkiye ihracat ve ilişkilerinin yüksek olduğu ülkelerde (ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa), Rusya, Ortadoğu ve Asya’da web siteleri, online pazaryerleri, perakendeciler ve tedarikçiler üzerinden satış gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Şairoğulları A.Ş., bölge üreticileriyle olan temaslarının sadece zeytin hasat dönemiyle sınırlı kalmayacağını vurgulayarak beraber kaliteli ürün-kaliteli hammadde korelasyonunun en önemli paydaşı olan zeytin üreticileriyle etkileşim boyutunu çok geniş bir perspektife taşımayı amaçlıyor.

www.ayolis.com