Özel ve Eşsiz Reçeteleri İle Türkiye’nin İlk Vegan Çikolatacısı

Özel ve Eşsiz Reçeteleri İle Türkiye’nin İlk Vegan Çikolatacısı

%100 kadın işletmesi olan Cocoas Chocolat, 2012 yılından bu yana bağımlılık yaratan çikolataları ve butik çikolata konsepti ile başladığı yolculuğunda e-ticaret, kurumsal, perakende ve ihracata yönelik üretimi ile çikolata sektöründe özel bir yere sahip. Çocuğuma yedirebileceğim çikolatalar üretmek mottosu ile yola çıkan As Çikolata Şekerleme Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kurucusu, sahibi ve aynı zamanda şefi olan Burça Yılmaz Mercan, Cocoas Chocolat markalı Artisan, Vegan, Glutensiz, Spesiyal, Şekersiz, İlave Şekersiz çikolatalarıyla sektörde fark yaratıyor.

Hayvansal malzeme içermeyen  tereyağı, bal, inek sütü, hayvan jelatini ürünleri kullanılmayan, sütlü çikolatadan daha az yağ ve kalori içeren, genellikle sağlıklı diet yemek planı için güvenli bir besin olan Cocoas Chocolat markalı vegan çikolatalarda %100 kakao yağı, kakao özü, soya, hindistan cevizi vb. gibi bitkisel sütler, kremalar, tatlandırmak için de pancar şekeri, üzüm, dut pekmezi, hurma özü, agave veya akçaağaç şurupları kullanılıyor.

E-ticaret ve kurumsal satış kanallarının yanı sıra 2020 yılında bean to bar sistemi ile ürettiği Vegan, Şekersiz, Ballı, Ballı-Propolisli-Polenli, kuru meyveli tablet çikolataları ile perakende sektörüne giren firmanın yaklaşık 60 satış noktası var. İlk ihracatını 2019 yılında Avrupa’ya yapan firmanın 2021 yılında Vegan, Şekersiz ve Glutensiz ürünleri ile ABD ihracatı da başladı.

Cocoas.com.tr e-ticaret kanalından tüm Türkiye’ye kargo seçeneği ile İstanbul’da ise aynı gün 2-4 saat arasında teslimat gerçekleştiren firmanın yakında İzmir’de de aynı gün
teslimat seçeneği başlıyor. İstanbul/Şişli-Fulya’da faaliyet gösteren firmanın üretimini 2022 yılında İzmir’de 2.000 m2 kapalı alana taşıması planlanıyor.