Puratos, Sapore Ekşi Maya Kulübü ile Fırıncıların Yanında

Puratos, Sapore Ekşi Maya Kulübü ile Fırıncıların Yanında

Puratos Türkiye, Sapore Ekşi Maya Kulübü ile ekmek ustalarını yalnız bırakmıyor. Sapore Ekşi Maya Kulübü, ekmek ustalarını ekşi maya ile ilgili bilgilendirip sorularını yanıtlarken, onlara ekşi maya içeren reçeteler sağlıyor, eğitimler veriyor.

Ekmekçilik, pastacılık ve çikolata sektörlerine yenilikçi ürünler sunan Puratos Türkiye, zengin bir ekşi maya geleneğine sahip olan Türkiye’de bu geleneğin sürdürülmesi ve geliştirilmesi için kurduğu Ekşi Maya Akademisi’ni bir adım daha ileri taşıyarak fırıncılara yönelik Sapore Ekşi Maya Kulübü’nü herkesin erişimine sundu.

Dünya ekşi maya geleneğinin mirasçısı olarak bilinen Puratos, ekmek ustalarına özel olarak oluşturduğu Sapore Ekşi Maya Kulübü’nde sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübeyi aktarmayı, soruları yanıtlamayı, ekşi maya içeren yeni reçeteler sağlamayı amaçlıyor. Platformda ekşi maya hakkında detaylı bilgiler, tarifler, eğitimler gibi içerikler ekmek ustalarına ve ekşi mayaya ilgi duyan herkese ücretsiz olarak sunuluyor. Platformda fırıncılar Sapore ürünleriyle nasıl ekmek yapacaklarını kolaylıkla öğrenebilsin diye ekmekçilik eğitmeni Muhammer Şimşek’in yer aldığı videolarla reçetelerini de paylaşıyor. 

Fırıncılar merak ettikleri soruların yanıtlarını Sapore Ekşi Maya Kulübü’nde bulabiliyor, sorularını platform üzerinden Puratos’a iletebiliyor, ihtiyaç duyuyorlarsa demo talep edebiliyor. Ekmek ustaları ve fırıncıların en çok sorduğu sorular ise şöyle: “Ekşi mayalı ekmekleri her zaman aynı kalitede yapmanın yolu var mı? Ekşi mayalı ekmekleri hızlı yapmanın yolu var mı?” Sapore Ekşi Maya Kulübü’nden faydalanmak isteyen herkes platforma www.saporeeksimayakulubu.com adresi üzerinden kolayca ulaşabiliyor. ,

www.puratos.com.tr