Sağlıklı Atıştırmalık Sektörünün Yeni Oyuncusu: ZBARZ

Sağlıklı Atıştırmalık Sektörünün Yeni Oyuncusu: ZBARZ

Sağlıklı Atıştırmalık Sektörünün Yeni Oyuncusu: ZBARZ

 

Pandemi ile birlikte yükselen bir trend haline gelen sağlıklı atıştırmalık pazarı, her geçen gün büyümeye devam ediyor. 2020 yılında sağlıklı atıştırmalık pazarına dahil olan Zbarz, 2021 yılında yakaladığı hızlı büyüme ile yüzde 20 büyüme kaydetti. Tatlı ve tuzlu olmak üzere 7 çeşidiyle hizmet veren Zbarz, Türkiye’nin dört bir noktasında bulunan 1000 satış noktasına ürünlerini ulaştırıyor. 2022 yılında hedefinde Almanya, Dubai, Hollanda, Belçika ve İsrail’e ihracat için çalışmaları başlatan Zbarz, cirosunun yüzde 30’unu e-ticaret üzerinden sağlıyor. 

 Gıda sektörünün yeni bir trendi haline gelen sağlıklı atıştırmalık sektörü, gördüğü yoğun ilginin yanı sıra yeni oyuncular ve ürünler ile büyümeye devam ediyor. Son zamanlarda sağlıklı ve doğal olana ilginin artmasıyla büyük bir yükselişe geçen sağlıklı atıştırmalık pazarı, sağlıklı beslenmeye her zamankinden daha fazla dikkat edenlerin tercihi oluyor. Katkı maddesi içermeyen ve besin değeri yüksek ürünlerin ilgi gördüğü pazarda Zbarz sağlıklı atıştırmalık, farklı lezzet arayışında olanların beklentilerini karşılamak amacıyla üretime başladı.

 Hem lezzetli hem sağlıklı, aynı zamanda vücuda destek olan ve enerji artıran, yoğun tempoda hızlıca ulaşabilecek bir ürünün ihtiyacından yola çıkarak üretime başlayan Zbarz, tatlı ve tuzlu olmak üzere 7 çeşidini satışa sunuyor. Hızlı bir büyüme kaydederek 2021 yılında yüzde 20 büyüme kaydeden Zbarz, önümüzdeki yıl hedefine ihracatı ekliyor. Türkiye’nin dört bir noktasında 1000 satış noktasına ürünlerini ulaştıran Zbarz, cirosunun yüzde 30’sunu e-ticaret üzerinden kazanıyor.