Wallpaper Dergisi’nden Karaca’yı Gururlandıran Tasarım Ödülü

Wallpaper Dergisi’nden Karaca’yı Gururlandıran Tasarım Ödülü

  Wallpaper Dergisi’nden Karaca’yı Gururlandıran Tasarım Ödülü

Karaca, Hüseyin Çağlayan İmzalı Digital Pearl ve Poly Takımları ile En İyi Yemek Takımı Tasarımı Ödülü’nü Aldı

Sanattan aldığı ilhamı ürünlerine taşıyan Karaca, dünyaca ünlü tasarımcı Hüseyin Çağlayan’ın imzasını taşıyan Digital Pearl ve Poly takımları ile tasarım dünyasının öncü yayınlarından Wallpaper Dergisi tarafından ödüle layık görüldü. Çağlayan’ın, minimalist ve estetik çizgileri fütüristik bakış açısı ile buluşturarak tasarladığı özel ürünler, “2022’nin En İyi Yemek Takımı Tasarımı” seçildi.

Her sene düzenlediği tasarım ödülleri ile tasarımın standartlarını belirleyen Wallpaper Dergisi, 2022 yılının en iyilerini açıkladı. Ödüllü moda tasarımcısı Hüseyin Çağlayan’ın Karaca için tasarladığı, Digital Pearl tek kişilik yemek takımı ve Poly kahvaltı takımı, birbirinden değerli jüri üyelerinin değerlendirmesi neticesinde  “2022’nin En İyi Yemek Takımı Tasarımı” ödülünü aldı. Karaca tarafından gerçek inci kullanılarak üretilen takımlar, formunun yanı sıra incinin verdiği parlaklık ve incelikle de dikkat çekiyor.

Dünyanın en prestijli yayınlarından olan Wallpaper tarafından böyle önemli bir ödül almaktan dolayı çok gururlu olduklarını belirten Karaca Grup CEO’su Fatih Karaca, Hüseyin Çağlayan ile iş birliği yapmanın Karaca için benzersiz bir tecrübe ve ayrıcalık olduğunun altını çiziyor. Karaca “Biz kullanıcıların yaşam alanlarına her açıdan fark yaratacak ürünler üretmeye çalışıyoruz. Teknoloji, işlevsellik ve yaratıcılık… Bu üçgeni bir hikâye ile harmanlıyoruz.

Hüseyin Çağlayan ile yaptığımız çalışma da bu anlayışın bir yansıması. Çağlayan’ın tüm dünyada ses getiren tasarımlarını ve çizgisini sofralara taşımak ve bunu gerçek inci ile birleştirmek muhteşem bir deneyim oldu. Bunun neticesinde Wallpaper Dergisi’nin beğenisini kazanmak ve “En İyi Yemek Takımı Tasarımı” ödülüne layık görülmek gurur verici” dedi. Sanat, tasarım alanından başarılı isimlerin değerlendirmesi ile “En İyi Yemek Takımı Tasarımı” seçilen Karaca Digital Pearl yemek takımı, parçaların iç içe geçerek oluşturduğu piramit görünümü ile sofralara fonksiyonelliğin yanı sıra geleceğin yansımalarını da taşıyor. Poly kahvaltı takımı ise birbiriyle uyumlu şekilde birleştirilerek kullanılabilecek, yuvarlak hatları ve natürel renkleri ile dikkat çekiyor.