Saka Su, “Ayrılmaz Kapak” Projesi ile Yenilikçi Bir Tasarıma İmza Attı

Saka Su, “Ayrılmaz Kapak” Projesi ile Yenilikçi Bir Tasarıma İmza Attı

Çevre dostu tasarım: Kapak ve şişenin birlikte geri dönüşümü

Üstün kalite standartlarındaki içecek ürünlerini sürdürülebilirlik anlayışıyla üreten DyDoDrinco Türkiye,Saka Su markası ile yenilikçi ve çevre dostu bir projeye daha imza attı.Saka Su şişesine “Ayrılmaz Kapak” tasarımını entegre eden DyDoDrinco Türkiye, kapakların çevreye atılmasını önlemeyi ve geri dönüşümü artırmayı hedefliyor.

DyDoDrinco Türkiye,Saka Su markasıyla çevre dostu ve inovatif bir projeye imza attı. Saka Su şişelerine entegre edilen “Ayrılmaz Kapak” tasarımıyla DyDoDrinco Türkiye, plastik atıkların azaltılmasına ve pratik geri dönüşüm çözümleri sunmayaodaklanıyor.

Klasik pet şişe kapaklarından farklı olarak “Ayrılmaz Kapak”,açıldıktan sonra ve kullanım sırasında şişeye sıkıca bağlı kalıyor. Kapak ve şişe bir bütün halinde olduğunda, kapakların ayrı olarak çevreye atılma riski büyük oranda azalıyor. Böylece hem kullanım kolaylığı sağlanıyor, hem de pet şişe kapaklarının yarattığı çevresel kirliliğin önüne geçiliyor.

Ayrıca, geri dönüşüm sürecinde kapak ve şişe için ayrı işleme ihtiyaç duymadan, tüm ambalaj bir bütün olarak geri dönüştürülebiliyor. Bu da geri dönüşüm verimliliğini artırırken, enerji ve kaynakların daha etkin bir şekilde kullanılmasına olanak sağlıyor.

Sürdürülebilirlik vizyonunu her geçen gün daha ileriye taşıyanDyDoDrinco Türkiye, yenilikçi teknolojileri yakından takip ederek, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmeyi hedefliyor.Geçtiğimiz sene başlatılan ve boş plastik şişelerin çöp kutusuna atılmadan önce ezilmesi alışkanlığını tüketicilere kazandırmayı amaçlayan “CrushYourBottle” projesi ile CO2 emisyonlarını azaltmaya yönelik somut bir adım atan Saka Su, 2024 yılında ise geliştirdiği inovatif “Ayrılmaz Kapak” projesi ile plastik kirliliğinin azaltılmasını ve geri dönüşüm süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Saka Su “Ayrılmaz Kapak” projesi, Türkiye’degeri dönüşüme sunduğu somut katkı ile sürdürülebilir plastik uygulamaları alanındaönemli bir örnek teşkil ediyor.DyDoDrinco Türkiye,içecek sektöründe ekolojik ayak izini azaltmaya yönelik faaliyetleri ve markalarının çevre dostu inovasyonlarıyla ön plana çıkmaya devam edecek.

www.sakasu.com.tr

www.dydodrinco.com.tr