Şef Mehmet Yalçınkaya’dan Lesaffre’nin ekşi mayalı ekmeğine tam not

Şef Mehmet Yalçınkaya’dan Lesaffre’nin ekşi mayalı ekmeğine tam not

Şef Mehmet Yalçınkaya’dan
Lesaffre’nin ekşi mayalı ekmeğine tam not

 Kaliteli ürünleriyle maya endüstrisinde global referans olan Lesaffre Türkiye, 13.Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı’nda, Altuntop firması ile iş birliği yaptı.

Fuarda Şef Mehmet Yalçınkaya moderatörlüğünde gerçekleşen panele katılan Lesaffre Türkiye Baking Center ve İnovasyon Direktörü Kerem Çetin, ekşi mayalı ekmek hakkında bilgiler verdi. Lesaffre Türkiye’nin fuar alanında yaptıkları ekşi mayalı ekmekler, Yalçınkaya’ya tarafından çok beğenildi.

 Sektöre yön veren markalar, yeni ürünlerini IBAKTECH – Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı’nda sergileme imkanı buldu. Şef Mehmet Yalçınkaya moderatörlüğünde ve Altuntop firmasının standında gerçekleşen etkinlikte, Lesaffre Türkiye’nin Baking Center ve İnovasyon Direktörü Kerem Çetin, ‘Artizan Ekmekçilik ve Ekşi Maya Kültürü’ konulu oturumda konuşmacı olarak yer aldı.

Lesaffre Türkiye Teknik Uygulamalar Yöneticisi Gökhan Yıldız tarafından yapılan tam buğday sıvı ekşi maya hamuru ile çavdar ve tam buğday unları kullanarak yapılan ekmek, Şef Mehmet Yalçınkaya’ya ikram edildi. Lesaffre lezzetine tam not veren Yalçınkaya, paneli izleyen konuklara da denemeleri adına ekmek ikram etti.

Lesaffre Türkiye Baking Center ve İnovasyon Direktörü Kerem Çetin, Livendo ekşi hamur ürünleri ile birbirinden farklı üretim sürecine sahip her ölçekten fırıncı için farklı çözümler sunduklarını söyledi.