Şeflere Yeni Bitkisel Kremalar

Şeflere Yeni Bitkisel Kremalar

Kızıklı Gıda, 2003 yılında Niğde’de UHT %100 meyve suyu, meyve nektarı, meyve aromalı içecek, süt ve süt ürünlerini karton ve cam şişe ambalaj seçenekleri ile nihai tüketici ile buluşturan bir firma. 2023 yılında iki yıl süren Ar-Ge çalışmaları ile %100 yerli üretim olarak NETTO Bitkisel UHT Sıvı Krema ve Sıvı Krem Şanti üretimine başlayarak ürün yelpazesini ve satış kanalını genişletiyor. Üretim kapasitesi olarak oldukça iddialı olan Kızıklı Gıda, 7.000 adet/saat 1 litre UHT üretim kapasitesine sahip.

Türkiye’de UHT bitkisel sıvı krema pazar payında ithal ürünler söz sahibi, yerli üreticiler sınırlı ürün çeşitliliği ve ürün performansı ile her kullanım alanına cevap veremiyorlar. NETTO Sıvı krema ve şanti çeşitleri uzmanlarla geliştirdiği reçeteleri ve her amaca uygun sıvı krema ve şanti çeşitleri ile bu genişlikte ürün yelpazesine sahip Türkiye’deki ilk ve tek firma. Ürün grubunda yer alan NETTO Nova Bitkisel Yemeklik & Pastalık Sıvı Krema-Şekersiz, NETTO Vega Bitkisel Sıvı Krem Şanti-Şekerli ve NETTO Antares Bitkisel Sıvı Yemeklik Krema ile mutfakta profesyonellerin yardımcısı olmaya devam ediyor.

Ayrıca devam eden Ar-Ge çalışmaları ile 2024 yılında iki yeni ürünleri olan NETTO Libra Bitkisel Yemeklik & Pastalık Sıvı Krema-Şekersiz ve NETTO Capella Bitkisel Sıvı Krem Şanti-Şekerli’yi piyasaya çıkaracaklar.

Firmanın koşan ürünü NETTO Vega Krem Şanti; 4 kata kadar hacim alma, pasta üzeri uygulama sonrası donma ve çözünmeye dayanıklılığı, pürüzsüz doku ve yüksek stabilite kabiliyeti ile kısa sürede pazarda hak ettiği yeri almış görünüyor.

İsimlerini takımyıldızlarından alan NETTO Krema ve Krem Şanti çeşitleri eşsiz formülü, ağızda bıraktığı süt kreması lezzeti, kalitesi ve yüksek performansı ile otel, restaurant, kafe, bistro, pastane ve endüstriyel donuk pasta imalatçıları grubunda yer alan profesyonel şeflerin mutfaklarının yeni yıldızı olmaya geliyor.

www.kizikli.com.tr