Sonbahara en çok yakışan lezzetler MSA’nın ekim ayı workshop mutfağında

Sonbahara en çok yakışan lezzetler MSA’nın ekim ayı workshop mutfağında

Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) ekim ayı workshop takvimi yine dolu dolu. Sonbahara en çok yakışan lezzetli tariflerin yer aldığı workshoplarda bu ay yeni nesil kahve öğütmenin püf noktalarını ve demleme tekniklerini öğrenirken, lezzetli çikolatalar hazırlayabileceksiniz.

El yapımı makarnadan el açması böreğe kadar birbirinden farklı seçeneklerin yer aldığı workshopların biletleri msa.com.tr adresi üzerinden satışa açıldı.

Yaza veda ederken sohbaharı lezzetli kokularla karşılamak isteyenler için Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) yine dopdolu bir workshop takvimi hazırladı. MSA mutfağının en sevilenleri ve daha fazlası ekim ayında mutfakseverlerle buluşuyor. Doğal ve sağlıklı yaşamın sırlarını içinde barından lezzetleri öğrenebileceğiniz “Fermente İçecekler” workshop’unda sağlıklı içecekler hazırlarken, “Yeni Nesil Kahve” workshop’unda sabahların olmazsa olmazı kahveyi demlemenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca çarpıcı renkleri ve zarif süslemeleriyle kutlamaların en gözde pastalarından “Lambeth Cake”i öğrenebilir, “Artizan Çikolata” ile evde misafirlerinize ikram edebileceğiniz ya da pastanenizde uygulayabileceğiniz lezzetli çikolata reçeteleri geliştirebilirsiniz. Workshop biletleri msa.com.tr adresi üzerinden satışa sunuldu. Birçoğunun biletlerinin şimdiden tükenmeye başladığı MSA’nın ekim ayı workshoplardan bazıları şöyle:

Fermente İçecekler // 6 Ekim, 10.00-14.00

Doğal ve sağlıklı yaşamın sırlarını içinde barından “Fermente İçecekler”, cildimize iyi gelen, metabolizmayı hızlandıran, bağırsak floramıza sağlık aşılayan bir mucize olarak hayatımızda olan fermantasyonu merkezine alıyor. Kombucha, kefir, sirke, kvass isimlerini sıklıkla duyacağınız bu eğitimde fermente içecekler çeşitli reçetelerle MSA mutfağına taşınıyor. Süt kefirinden kombucha’ya birçok fermente içeceğin yapım sürecini, kurma aşamalarını ve muhafaza yöntemlerinin öğretileceği bu eğitim sonrası siz de evinizde kendi fermente içeceklerinizi hazırlayabileceksiniz.

Yeni Nesil Kahve // 22-24 Ekim, 10.00-15.00

Bazı insanlar için “Günaydın” demenin ilk koşuludur kahve. Gözünü açar açmaz “Kahve!” diyenlerdenseniz bu eğitim tam size göre. “Yeni Nesil Kahve”de yeni neslin kahve alışkanlıklarına konuk olunuyor. Dalga dalga yayılan kahve kokuları eşliğinde üçüncü dalga kahveciliğe odaklanılıyor, kahve kavurma ve öğütmenin püf noktalarından demleme ekipmanlarına kadar uzun bir yolculuğa çıkılıyor.

Sadece Espresso // 8 Ekim, 10.00-15.00

Bu eğitimde İtalya’ya uzanıyor ve zengin, aromatik ve kadifemsi lezzet Espresso’nun püf noktalarına yolculuğa çıkılıyor. “Sadece Espresso”da profesyonel ekipman kullanarak doğru yöntemlerle doğru lezzette Espresso hazırlanacak, hazırlık aşamasından süt köpürtme tekniklerine Espresso ve Espresso bazlı ürünlerin her hali bu eğitimde öğretilecek.

Artizan Ekmek 2 // 10 Ekim, 10.00-16.00

Sofraların olmazsa olmazlarından ekmeği kaç çeşit yapabilirsiniz? Ekmeğe saygı duruşu niteliğindeki “Artizan Ekmek 2” eğitiminde bir araya gelen mutfakseverler profesyonel şeflerle ekmeğin renkli dünyasına yolculuğa çıkıyor. Bu eğitimle doğal yöntemlerle ekmeğin raf ömrünü uzatma metotlarını öğrenecek, mısır unundan karabuğday ununa farklı içeriklerle hazırlanan lezzetli ekmek reçetelerini deneyimleyecek, glüten içermeyen tahıllarla ekmek yapımına hâkim olacaksınız. 

Artizan Çikolata // 7 Ekim, 10.00-16.00

Yemeye başlanınca durması zor olan bir tatlıyı yapmayı öğrenmek ister misiniz? Birçok kişinin hayır diyemeyeceği lezzetli çikolataların yapımı bu eğitimde. Tarihçesi, ideal kakao-yağ oranı, kalıplama teknikleri, transfer kâğıdı kullanımı, marzipan yapımı, süsleme ve renklendirme gibi hem pratik hem de teorik bir içerikten oluşan “Artizan Çikolata”, evinizde veya pastanenizde uyguladığınız reçeteleri geliştirmeniz için bire bir.

Çikolata Butiği // 30 Ekim, 10.00-14.00

Pişmanlıkla sonlanmayan lezzetli tatlılar “Çikolata Butiği”nde bir araya geliyor. Çikolata temperleme, kalıplama, trüf hazırlama ve çeşitlendirme tekniklerini öğreneceğiniz bu eğitimde çilekli ganaj dolgulu bitter çikolatalı pralin, fındık parçalı sütlü çikolatalı trüf, Antep fıstıklı beyaz çikolatalı rocher yapımını deneyimleyeceksiniz.

El Yapımı Makarnalar // 8 Ekim, 16.00-20.00, 24 Ekim, 10.00-14.00

Yapması da pişirmesi gibi kolay mı? Tam da makarna severlere göre olan bu eğitimde makarna sıfırdan ele alınıyor. Makarna hamurunun yapımından başlanan eğitimde çeşitli el yapımı makarnaları ve bunları birbirinden lezzetli sosları öğreneceksiniz. Makarnaya en baştan başlamak için MSA mutfağına davetlisiniz.

El Açması Börek // 23 Ekim, 10.00-17.00

“El Açması Börek”, kendi evinde ya da işletmesinde el açması börek hazırlamak isteyen geleneksel mutfak meraklılarını elinin hamuruyla mutfağa girişip, yoğurmadan pişirme tekniklerine, tüm detayları öğrenmeye davet ediyor. Mutfakseverler bu eğitimde beyaz peynir ve maydanozlu su böreği, kıymalı kol böreği, patatesli kol böreği ve Laz böreğinin yapımını öğreniyor.

Lambeth Cake // 27 Ekim, 10.00-16.00

Çarpıcı renkleri ve zarif süslemeleriyle kutlamaların en gözde pastalarından “Lambeth Cake” ile MSA’da tanışın. İngiliz pastacılığının klasiği “Victoria Sponge” yaparak başlayacağınız workshop’ta, bu ikonik pastaya özel, güzel sanatlardan esinlenen dekorlama tekniğini öğrenirken el becerinizi geliştireceksiniz. Bu eğitim sonrası doğum günü pastanızı ya da sevdiklerinizin doğum günleri için pastaları kendiniz hazırlayabileceksiniz.

 

Bu workshoplar ve çok daha fazlası için www.msa.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.