Suder’de Bayrak Değişimi Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı Oldu

Suder’de Bayrak Değişimi Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı Oldu

Ambalajlı Su Üreticileri Derneği’nin (SUDER) gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Yönetim Kurulu kendi arasında görev dağılımını yeniden belirledi. Yapılan oylama sonucuna göre oybirliği ileyeni Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. 2024-2025 dönemi Dernek Başkanlığını yürütecek olan Kalebaşı; sektörün ihtiyacı olan gerekli çalışmaları, sürdürülebilir ve yenilikçi bir anlayışla, azimle ve kararlılıkla gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Temeli 2000 yılında atılan ve günümüzde ambalajlı su sektörünün önde gelen firmalarını çatısı altında toplayan Ambalajlı Su Üreticileri Derneği’nin (SUDER) Yönetim Kurulu Toplantısı, 12Aralık 2023 Salı günü gerçekleştirildi. SUDER’in 2023yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda, derneğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı da seçildi. Yapılan oylama sonucuna göre 2024 – 2025 yılları arasında faaliyet gösterecek yeni Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. 

“SUDER, güç birliği içerisinde yoluna devam edecek”

SUDER Yönetim Kurulu’nda başkanlığa seçilen Yaşabey Kalebaşı, yaptığı konuşmada, yeni dönemde sektöre fayda sağlayacak çeşitli projelere imza atacaklarını belirtti. SUDER yeni başkanı, sözlerine şöyle devam etti: “Öncelikle, SUDER’in güçlü bir birliktelik içinde yoluna devam edeceğini belirtmek isterim. Bu görevi üstlenmek benim için büyük bir onur. Sektörümüzü daha ileriye taşımak ve ülkemize ekonomik anlamda katma değer sağlamak için bir araya gelmiş bir dernek olarak, önemli adımlar atmaya devam edeceğiz.”

Sektörü daha da güçlendirecek projeler üzerine yoğunlaşacaklarını belirten Yaşabey Kalebaşı, “Önümüzdeki dönemde, sürdürülebilirlik ve kalite standartları gibi konularda sektörümüzü daha da güçlendirecek projelere odaklanacağız. Üyelerimizin görüşlerini ön planda tutarak, sektörümüzün karşılaştığı her türlü soruna etkili çözümler üretmeye çabalayacağız. Bu süreçte, iş birliği ve dayanışma içinde, sektördeki tüm paydaşlarımızla birlikte hareket edeceğiz. SUDER olarak, hep birlikte başarılı bir yıl geçireceğimize inanıyor, destekleri için herkese tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

43 üye firmasıyla sektörün gelişimine destek oluyor

SUDER ve üye firmalar, toplumun ihtiyaç duyduğu kaliteli ve güvenli ambalajlı suların yeterli miktarlarda üretimlerini gerçekleştirerek en sağlıklı koşullarda tüketicilere sunmak, sektörü ve paydaşlarını geliştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. SUDER’in bünyesinde, ambalajlı su üreticisi firmalar ve tedarikçi firmalar olmak üzere toplam 43 üye bulunuyor. Türkiye Ambalajlı Su Sektörü, 14 bin kişiye doğrudan, 80 bin kişiye de dolaylı olarak istihdam sağlıyor.

suder.org.tr