Platin Global 100 Sürdürülebilirlik Ödüllerinde, Gıda Sektöründe Kazanan Yayla Agro Oldu

Platin Global 100 Sürdürülebilirlik Ödüllerinde, Gıda Sektöründe Kazanan Yayla Agro Oldu

Platin Dergisi, Ipsos ile birlikte yürüttüğü araştırma sonuçlarına göre Türkiye’nin Global 100 endeksini belirledi. Ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil eden şirketler, bu yıl “Sürdürülebilirlik” temasıyla ödüllendirdi. Ödüller; Ziraat Bankası ana sponsorluğunda Türk Hava Yolları ve RHG Enertürk Enerji’nin co sponsorluğunda ve Türk Telekom’un iletişim sponsorluğunda Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilen özel bir törenle sahiplerini buldu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu’nun teşrifleriyle iş dünyasının tanınmış simalarının bir araya geldiği ödül töreni PLATİN Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oya Yalıman’ ın konuşmasıyla başladı.

Altıncı kez gerçekleşen Platin Global 100 Ödülleri’nin açılışını yapan Platin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oya Yalıman,Sürdürülebilirlik, en yalın haliyle, başka canlıların yaşamlarını bugün ve gelecekte tehlikeye sokmadan üretim yapmaktır. Kavram, mevcut kaynakların sınırsız olmadığı ilkesini merkeze koyar. Ekonomik açıdan ise kaynakların adil bir şekilde paylaşılması ve gerektiği kadar tüketilmesi anlamına gelir. Sosyal gelişim ve sürdürülebilirlik ilişkisi ise insan haklarının ayrım gözetmeksizin tüm toplumlarda korunmasını konu edinir. Bunlar arasında eğitim, sağlık, sosyal adalet, güvenlik, ulaşım, su ve elektrik gibi unsurlar yer alır.” dedi.

Gıda Sektörü Sürdürülebilir Ödülünü, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uzun, Yayla Agro İcra Kurulu Üyesi Mustafa Bolat’a takdim etti.

24 TV’den de canlı yayınlanan Platin Global 100 Ödülleri, çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

PLATİN GLOBAL 100 ÖDÜLLERİ 2023

Enerji ve Petrol Sektörü Sürdürülebilirlik Ödülü: SOCAR TÜRKİYE

Gıda Sektörü Sürdürülebilirlik Ödülü: YAYLA AGRO

İnşaat Sektörü Sürdürülebilirlik Ödülü: IC İÇTAŞ İNŞAAT

Hazır Giyim Sektörü Sürdürülebilirlik Ödülü: AYDINLI HAZIR GİYİM

Kimya ve Plastik Sektörü Sürdürülebilirlik Ödülü: SARTEN AMBALAJ

Lojistik Sektörü Sürdürülebilirlik Ödülü: BORUSAN LOJİSTİK

Metal Sektörü Sürdürülebilirlik Ödülü: TOSÇELİK

Tekstil Sektörü Sürdürülebilirlik Ödülü: OZON TEKSTİL

Ulaştırma Sektörü Sürdürülebilirlik Ödülü: İGA

Platin Özel Ödülü: LİMAK İNŞAAT

www.global100odulleri.com