Tasarımdan Üretime Özel Çözümler

Tasarımdan Üretime Özel Çözümler

Açık büfe projelendirme ve üretimi konusunda uzmanlaşan Monotech, önceleri sadece kendi projelerinde kullanmak üzere tasarladığı ve ürettiği ürünlerini, zaman içerisinde bir ürün gamına dönüştürdü.

Marka ismini Monch olarak belirleyerek, 2019 yılında alınan marka tescili ile beraber ürünlerini sektörün ve müşterilerin beğenisine sundu. Gıdaların uygun ısıda korunarak sunumuna odaklanan Monch ürün gamı; show kesimden güveç ünitesine, asansörlü lambadan cam ısıtmalara doğru genişleyen bir yelpazede tasarım ve üretimini sürdürüyor.

Son olarak NRT özellikli camları sıcak teşhir ünitelerinde hem ankastre hem de set üstü olarak müşterilerin kullanımına sundu. “Nano Rezistans Teknoloji” olarak tanımlanan NRT camlar, tamamıyla yerli ürün olmasıyla dikkat çekiyor.

NRT özellikli cam sayesinde önceleri 60-90°C ısı üretebilirken, 130°C’a varan sıcaklıklara ulaşmak artık mümkün. Temperli cam üzerine uygulanan kimyasal bileşenler rezistans görevi görerek, direkt olarak camı ısıtıyor ve daha önce kullanılan silikon rezistanslara göre %45 daha verimli ve hızlı ısı iletimi sağlıyor. Monotech, yakın zamanda pişirici olarak da çalışacak camlar üzerinde Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor.

Monotech aynı zamanda üç farklı ölçü ve dört farklı renkte asansörlü lambalar üretilmektedir. Bakır, altın, krom ve elektrostatik boyalı olarak üretilen lambalar, 25 cm çapında ve sektörde bir ilk olan paslanmaz malzemeden üretilmektedir. Pazardaki tüm ürünler, dkp veya alüminyum malzeme üzeri kaplama olarak üretilirken, Monch MLA-25 ürünleri 304L kalite malzemeden imal edilmektedir. Monotech, yakın zamanda PVD kaplama teknolojisini tüm asansörlü lambalarda uygulamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Monch, marka ve ürün grupları yeni gibi görünse de arkasında 20 yıllık Monotech birikimi ve deneyimi ile yakın gelecekte yeni fikirler ve teknolojilerle gelişimini sürdürmeye devam edecek.

www.monotech.com.tr