Yeni dünyanın yeni lezzeti ile tanışın: %100 bitkisel “Becel Tereyağı Severlere”

Yeni dünyanın yeni lezzeti ile tanışın: %100 bitkisel “Becel Tereyağı Severlere”

Yeni dünyanın yeni lezzeti ile tanışın: %100 bitkisel “Becel Tereyağı Severlere”

Pandeminin hayatımıza girmesiyle küresel ölçekte tüketiciler sağlıklı beslenme konusunda hiç olmadıkları kadar duyarlı hale geldiler. Dünya değişirken, beslenme alışkanlıkları da günden güne bitki kaynaklı lezzetlere doğru evriliyor. Türkiye’de sürülebilir yağ sektöründe 30 yıldır ilklere imza atarak tüketicilerin sevgisini kazanan Becel, tereyağına %100 bitkisel yağ içerikli bir alternatif olarak hiçbir hayvansal gıda, süt ürünü, laktoz, gluten ve trans yağ içermeyen, yepyeni “Becel Tereyağı Severlere” ürününü tüketicilerle buluşturarak değişime öncülük ediyor.

Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de bitki kaynaklı beslenmeye geçiş büyük bir ivme kazandı: Kantar tarafından yapılan bir araştırmaya göre son bir yılda et tüketimini bilinçli olarak azaltan tüketicilerin oranı %12’den %23’e çıkarken, süt ürünleri tüketimini azaltanların oranı ise %3’ten %12’ye yükseldi. 2020 yılında %1 seviyesinde olan vejeteryan ya da vegan beslenenlerin oranı 2021’de %5’e çıktı. Beslenme tercihlerindeki bu hızlı değişim, sadece daha sağlıklı bir yaşam tarzının benimsenmesiyle değil, etik sebepler ve artan çevre duyarlılığı ile açıklanabilirken, bu dönüşüme kayıtsız kalmayan Becel, tereyağı severler için bitkisel yağların bütün iyiliğini barındıran, yepyeni bir ürünü tüketicilerin beğenisine sundu.

 

Yeni Becel Tereyağı Severlere zengin lezzeti, eşsiz kıvamı, yemek ve hamur işlerindeki üstün performansıyla tereyağına birebir alternatif sunan, %100 bitkisel yağ içerikli yeni nesil bir ürün. Sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen bitkisel yağların yanı sıra, yüksek kaliteli bezelye proteini içeren ve V-Label Vegan sertifikasına sahip olan Becel Tereyağı Severlere 250 gramlık folyo paketlerde satışa sunuldu. Süt ürünleri, laktoz, gluten ve trans yağ içermeyen ve vegan tüketime uygun bu yeni Becel, farklı beslenme ihtiyaçlarının tümüne cevap veren tek sürülebilir yağ olma özelliğini taşıyor.

 

Tereyağı pazarında devrim yaratmak için “Yeni dünyanın yeni lezzeti” sloganıyla yola çıkan Becel, “bitkisel tereyağı” olarak konumladığı Becel Tereyağı Severlere ürünü ile hem bitki kaynaklı beslenmek, hem daha sürdürülebilir bir gezegene katkıda bulunmak, hem de tereyağı lezzetinden vazgeçmek istemeyen tüketicileri mutlu etmeyi hedeflerken, 30 yıldır olduğu gibi bugün de değişimin öncüsü olmaya devam ediyor.

 

Becel Hakkında

1991 yılında Türkiye’de kalp sağlığının önemine dikkat çekmek amacıyla piyasaya çıkan Becel, dünyanın en büyük bitki kaynaklı gıda üreticisi olan Upfield şirketi tarafından Çorlu’da üretilmektedir. İlk gününden itibaren tüketicisini dengeli beslenme konularında bilinçlendirmeyi ilke edinen Becel, 30 yılı aşkın bir süredir kalp sağlığı konusuna dikkat çekmek için aktif ve öncü bir rol üstlenmiştir. Tüketicisinin ihtiyaçları ile değişen yaşam koşullarına uygun olarak kendini sürekli yenilemekte olan Becel, lezzeti ilk sıraya koyan yeni ürünler ve yeni kategoriler yaratarak bitki kaynaklı  değişime ivme kazandırmayı hedeflemektedir.