Yöresel Lezzet Festivali Üsküdar’da Başlıyor!

Yöresel Lezzet Festivali Üsküdar’da Başlıyor!

Üsküdar Belediyesi olarak Edirne’den Kars’a kadar Türkiye’nin farklı bölgelerindeki mutfakların demirbaşı olan yöresel lezzetleri, düzenleyeceğimiz “Yöresel Lezzetler Festivali” ile Harem Meydanı’nda kurulan alanda buluşturuyoruz. Türkiye’nin 39 ilinden gelen derneklerin katılımıyla, Harem Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan festivalde, yöresel yemekler, tatlılar, içecekler ve hediyelik eşyalar sunulacak. Ayrıca, canlı müzik, folklor gösterileri, çocuk oyunları ve çekilişler gibi çeşitli etkinlikler de sizleri bekliyor.

“Tüm Türkiye’nin Tadı Harem’de Buluşacak”

Yöresel Lezzetler Festivali, Üsküdar Belediyesi’nin kültürel mirasımızı yaşatma ve tanıtma amacıyla düzenlediği etknilikle ilgili konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar’da Türkiye’yi ve Anadolu’yu yaşayacağımız bir festival bizleri bekliyor. İnanılmaz güzellik, bereket, coşku ve lezzet olacak. Tüm Türkiye’nin tadı Harem’de buluşacak. Türkiye’nin tadı diyoruz ve burada 81 ilimizden her yörenin yöresel ürünleri, topraktan çıkan ürünleri alarak burada vatandaşlarımıza sunacaklar. Harem’de, Anadolu’nun bereketinin kokusuyla deniz kokusu birbirine karışacak. Sadece Üsküdarlılar değil tüm İstanbulluları Harem’e bekliyoruz” dedi.

Festival, 23 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’te başlayacak ve 1 Ekim’e kadar sürecek. Festival alanına Üsküdar-Harem vapur iskelesinden veya Üsküdar-Harem otobüs durağından kolayca ulaşılacak.

Festivalde, hem damak tadınıza hem de göz zevkinize hitap edecek birçok lezzet ve renk bulacaksınız. Festivalin amacı, ülkemizin farklı bölgelerinden gelen insanları bir araya getirmek, kaynaştırmak ve kardeşlik duygusunu pekiştirmektir.

www.uskudar.bel.tr