Besnut Horeca, Yapay Zeka Yardımlı Programını Başlatıyor

Besnut Horeca, Yapay Zeka Yardımlı Programını Başlatıyor

Besnut Horeca; pastacılık, fırıncılık, endüstriyel gıda üretimi, ev dışı tüketim toptancıları ve süpermarket zincirlerine hitap eden bir marka olmanın yanı sıra otel, restoran ve kafe gibi yiyecek-içecek sektörünün de ihtiyaçları doğrultusunda özel reçete ve uygulamalar sunmaya devam ediyor. Astronut markasının Grup Ceo’su Emrah Sevin, 2024 yılının ikinci yarısında başlatacakları yapay zeka yardımlı program hakkında açıklamalarda bulundu.

Sevin, “Horeca sektörünün genç markalarından Besnut Horeca olarak marka imajımızı yeni nesil kuru gıdacı sloganı dahilinde oluşturduk. İthalatını yaptığımız ürünleri tamamen müşterilerimizin ürün kalitesi-maliyet performanslarına göre seçerek otel veya restaurant işletmelerinin birim maliyetlerini düşürmelerine yardımcı oluyoruz. Alanında uzman Horeca yönetim kadromuz ile doğru ham madde ve doğru ürün eşlemesi hedefleyerek, iş ortaklarımıza sürdürülebilir bütçe yönetimi sunuyoruz. Bu doğrultuda, 2024 yılının ikinci yarısında ham madde-ürün eşlemesi konusunda yapay zeka yardımlı program kullanmaya başlayacağız. Ana hedefimiz sürekli verimlilik olacak. İstanbul, İzmir ve Bodrum’da bulunan depolarımız program sayesinde kendi bölgelerinin müşteri sipariş alışkanlıklarına göre ürünleri önceden belirleyecek ve otomatik olarak depolar arası transfer talebinde bulunacaklar. Bu sayede ham madde-ürün-müşteri sevkiyat süreçlerine daha efektif cevaplar veriyor olacağız. Diğer bir yandan Besnut Horeca olarak yıllardır yerli üreticiyi destekliyoruz ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz yapay zeka yardımlı program datalarımızı yerli üretici iş ortaklarımız ile paylaşarak onların da verimlilik süreçlerini desteklemeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Yeni ürün yatırımları hakkında da açıklamalarda bulunan Emrah Sevin, “Ana şirket çatımızın altında Besnut Horeca markamızın haricinde son tüketici ürünlerimiz bünyesinde bulunduran Astronut markamız ile de 2024 yılında yeni ürün yatırımlarımıza devam edeceğiz. Astronut markalı ürünlerimizin ülkemizin birçok ulusal ve yerel marketlerin raflarında tüketici ile buluşmaya devam ederken bir yandan da bu yıl içinde Almanya ve İngiltere’de kurmuş olduğumuz yeni şirketlerimiz ile Avrupa kıtasında da son tüketiciler ile buluşuyor olacak. Güncel trendleri ve teknolojik gelişmeleri takip ederek yeni yatırımlarımıza devam edeceğiz. Yeni haberlerimiz ile yakın bir süre için de tekrar görüşmek üzere diyoruz.” dedi.

www.besnut.com

www.astronutturkey.com