Doğadan Sofralara Keçi Sütü ile Artizan Peynir

Doğadan Sofralara Keçi Sütü ile Artizan Peynir

2015 yılında İzmir’in Menderes ilçesinde kuruluna Bon SC Tarım Gıda, dünyada benzeri az görülmüş modern Saanen keçi çiftlikleri ile faaliyetlerini sürdürüyor. İlk olarak %100 pastörize keçi sütü ve oğlak şirden mayası ile elde ettikleri az tuzlu, yarı yumuşak Sütbon Artizan Taze Peynirlerini müşterilerinin beğenisine sunan Bon SC Tarım Gıda, ulusal ve bölgesel beğeni karşısında ürünlerini çeşitlendiriyor. Ürün yelpazesinde bulunan yedi farklı peynir çeşidi sadece son tüketiciye değil restoran ve hotellere de ulaştırılıyor.

“Gerçek, Sağlıklı ve Lezzetli Ürünlerin, Sürdürülebilir Üretimi” mottosuyla sağlık ve hijyenden ödün vermeden ürünlerini müşterileriyle buluşturan Sütbon, çiftliklerinde topladıkları sağlıklı ve yüksek aromalı dağ kekiklerini, tulum peyniriyle harmanlıyor. Peynirlerin içerisinde bulunan kekik ve çörek otu, önyargısı bulunan kişilerin de damak zevkine hitap ediyor. Kekikli ve çörek otlu peynirleri, sofralarda hem meze olarak hem de kahvaltılık olarak tercih ediliyor.

Sütbon, günlük üretilen sütlerden yapılan peynirlerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Bu doğrultuda artizan ürünlerinin bir dünya markası olması hedefiyle çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Tarımsal üretimin bir ara ürün değil bir marka olması inancıyla örnek olmayı görev kabul ediyor.

www.sutbon.com.tr